spravy.sk spravy.sk

Vyjde to na tretí pokus? Škrtel je na ceste za Gerrardom
zdroj: TASR

Vyjde to na tretí pokus? Škrtel je na ceste za Gerrardom

Martin Škrtel sa možno už tento mesiac dočká veľkého stretnutia po rokoch s legendárnym bývalým spoluhráčom. Po tom, čo mu vypršal angažmán vo Fenerbahce Istanbul, je z neho hráč na voľnej nohe. Hoci sa sprvu hovorilo o tom, že v Turecku zostane a posilní konkurenčný Basaksehir, veci sa začali vyvíjať iným smerom.

K podpisu skúseného 34-ročného stopéra má údajne opäť blízko škótsky veľkoklub Glasgow Rangers. Tréner "jazdcov" Steven Gerrard sa už počas zimy dvakrát pokúšal získať do svojho kádra práve bývalého reprezentanta SR, ktorý bol osem rokov jeho spoluhráčom v FC Liverpool (2008-2016). Vtedy bola však problémom výkupná klauzula Škrtela a rovnako aj nesúhlas so znížením platu o viac ako polovicu. Ako nezamestnaný futbalista by však nemal mať už žiaden zo spomenutých problémov.

Ako tvrdí web britského periodika Daily Record odvolávajúc sa na zdroje zo Slovenska, rodák z Prievidze súhlasil s vycestovaním do Škótska, aby prebehla diskusia o podmienkach týkajúcich sa potenciálneho prestupu. Mali by prebehnúť začiatkom budúceho týždňa, keď sa Rangers vrátia z letného predsezónneho kempu v portugalskom Algrave. "Mali sme nejaké konverzácie a uvidíme, kam to dospeje v najbližších dňoch," potvrdili pre spomenutý portál slovenské zdroje.

Martin Škrtel by sa po rokoch znovu mohol stretnúť so Stevenom Gerrardom. (foto: tasr/ap)
Martin Škrtel by sa po rokoch znovu mohol stretnúť so Stevenom Gerrardom. (foto: tasr/ap)

Liverpoolska legenda Gerrard sa netají tým, že je so slovenským zadákom veľký kamarát. Aj preto sa tretíkrát pokúsi o jeho zisk do radov "protestantov". V drese "The Reds" patrili blízki priatelia Škrtel s Gerrardom k lídrom kabíny a spolu sa ešte v roku 2012 tešili zo zisku Ligového pohára. Bola to jediná trofej, ktorú sa Škrtel pozdvihol nad hlavu počas svojej anabázy na Alfield Road. Následne v roku 2016 zamieril do Fenerbahce, kde podpísal zmluvu na tri roky. Tú pred koncom uplynulej sezóny odmietol predĺžiť.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia