spravy.sk spravy.sk

Petržalku opustil najlepší strelec: Futbalovo ma postavila na nohy
zdroj: fcpetrzalka.sk

Petržalku opustil najlepší strelec: Futbalovo ma postavila na nohy

Nového strelca budú musieť hľadať v druholigovej Petržalke. Kmeňový hráč AS Trenčín, ktorý hosťoval vo ôsmom tíme uplynulej sezóny II. ligy, totiž zamieril do druhej najvyššej českej súťaže. Erik Prekop si na seba bude obliekať dresy Hradca Králové.

Prekop odštartoval kariéru v rodnom Trenčíne, hosťoval i v Nemšovej, no pod Čákovým hradom sa nedokázal presadiť. Výrazne mu pomohlo hosťovanie v bratislavskom Interi a ešte viac minulá sezóna v Petržalke, počas ktorej nastrieľal 12 gólov a bol piatym najlepším strelcom II. ligy. „Chcel by som sa poďakovať majiteľom, trénerom a celému realizačnému tímu. Veľké ďakujem patrí aj mojim spoluhráčom a zároveň kamarátom. Títo chalani mi prirástli k srdcu a viem, že prestupom naše priateľstvá nekončia. Vždy, keď to bude možné, zavítam rád do Petržalky,“ povedal pre klubový web 21-ročný útočník.

Hoci v Petržalke strávil iba rok, vybudoval si tam dobré vzťahy. „Bol to super rok. Dá sa povedať, že futbalovo ma Petržalka postavila na nohy. Na to sa nedá zabudnúť. Tento klub zostáva navždy v mojom srdiečku. Špeciálne sa chcem poďakovať Fredymu, Samkovi a Sombimu, s ktorými som toho na ihrisku aj mimo neho zažil najviac a vždy mi boli oporou. Na záver ešte jedno meno. Kapitán Ďuri Piroska. Bol si mojim futbalovým otcom, ďakujem za všetko!“ odkázal Prekop.

Erik Prekop
Erik Prekop sa po hosťovaniach v bratislavskom Interi a v Petržalke presunul do Hradca Králové (foto: fcpetrzalka.sk)

Paradoxom je, že dobre stavaný zakončovateľ (185 cm) si aj naďalej bude na seba obliekať čierno-biely dres. Rovnaké farby ako Petržalka má totiž i Hradec Králové. „Chcem sa v Hradci Králové pobiť o miesto v základnej zostave a pomôcť klubu vybojovať návrat do 1. ligy. Kiežby sa zopakoval scenár ako pri príchode do Petržalky, kde som prišiel ako nováčik a strelecky sa mi darilo,“ zaželala si čerstvá akvizícia „Votrokov“, ako znie prezývka futbalistov Hradca Králové. Ten skončil v uplynulom ročníku na štvrtej priečke v českej 2. lige, štyri body za tretím miestom znamenajúcim účasť v baráži o postup do Fortuna ligy. 

„S Petržalkou sa mi nelúčilo ľahko, touto cestou by som rád pozdravil fanúšikov a poďakoval sa im za priazeň a podporu mne i celému mužstvu. Budete mi chýbať. Ja verím, že moje spojenie s Petržalkou nekončí a snívam o tom, že si v drese tohto klubu ešte v budúcnosti zahrám. Prajem si, aby to bolo v najvyššej súťaži a na novom štadióne. Ešte raz, Petržalka, ďakujem za všetko!“ dodal na záver pre fcpetrzalka.sk Erik Prekop.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia