spravy.sk spravy.sk

Spečatené. Valjent po postupe do La Ligy učinil životné rozhodnutie
zdroj: rcdmallorca.es

Spečatené. Valjent po postupe do La Ligy učinil životné rozhodnutie

Martin Valjent zažil sezónu ako z rozprávky a v budúcej sezóne si zahrá v La Lige. Slovenský futbalový obranca podpísal nový kontrakt v španielskom klube RCD Mallorca.

Aj zásluhou 23-ročného stopéra sa tím z Baleárskych ostrovov prebojoval po šiestich rokoch až do najvyššej španielskej súťaže. Po skončení ročného hosťovania však existovala aj možnosť, že sa Slovák vráti do Talianska, ku svojmu kmeňovému zamestnávateľovi Chievu Verona. Ako však v stredu oznámil ostrovný klub na svojom webe, Valjent sa rozhodol podpísať novú zmluvu na tri roky.

Mallorca využila opciu na kúpu slovenského obrancu, ktorý napriek zdravotným problémom odohral v sezóne 2018/2019 až 35 súťažných zápasov. Do Chieva údajne pošle 1,5 milióna eur. Rodák z Dubnice nad Váhom zostane u nováčika súťaže až do roku 2022 a môže si zahrať proti hviezdam svetového formátu ako Lionel Messi, Luis Suárez či Eden Hazard. V zozname Slovákov v La Lige tak doplní Stanislava Lobotku aj Róberta Mazáňa, ktorí si obliekajú dres Celty Vigo.

zdroj: Twitter

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia