spravy.sk spravy.sk

El Shaarawy na odchode z AS Rím, zlákala ho rozprávkovo štedrá ponuka
zdroj: TASR

El Shaarawy na odchode z AS Rím, zlákala ho rozprávkovo štedrá ponuka

Niekdajší veľký talent talianskeho futbalu zdá sa po štyroch rokoch opustí Rím. Klub z metropoly Talianska sa totiž s hráčom nedokáže dohodnúť na predĺžení zmluvy, potrebuje navyše peniaze a Stephan El Shaarawy je naklonený novej výzve. Presvedčiť ho mala najmä vidina lukratívneho zárobku.

Podľa informácií talianskeho portálu Il Tempo mal El Shaarawy súhlasiť s podmienkami a už v najbližšom čase spečatiť presun do čínskeho Šanghaj Šen-chua. Ázijského záujemcu delí od zisku 26-ročného krídelníka už len krok, účastníkovi Serie A by malo do klubovej kasy pribudnúť 18 miliónov eur. Tím z večného mesta však bude musieť predať i ďalších hráčov, v opačnom prípade mu hrozí trest od UEFA za porušenie finančnej fair-play.

El Shaarawy má zmluvu s AS do roku 2020, tú však zrejme nedodrží. Talian s egyptskými koreňmi sa vo svojom novom pôsobisku môže tešiť na štedrú mzdu, počas jedného roka totiž zinkasuje astronomických 13 miliónov eur.

zdroj: twitter.com

Taliansky reprezentant prišiel do hlavného mesta v roku 2016, kde prestúpil z milánskeho AC za 13 miliónov eur. V uplynulom ročníku zaznamenal v 28 ligových zápasoch dovedna jedenásť gólov a stal sa najlepším strelcom mužstva. K tomu pridal i sedem asistencií. Sezóna však bola pre klub veľkým sklamaním, v Serii A totiž obsadil až šiestu priečku a nepodarilo sa mu tak prebojovať do milionárskej Ligy majstrov.

V čínskej Super League však El Shaarawyho pravdepodobne čaká tvrdý boj o záchranu. Tím vedený španielskym kormidelníkom Quique Sanchezom-Floresom má totiž po štrnástich kolách na konte len dvanásť bodov a drží sa tesne nad pásmom zostupu. V klube pôsobia aj známe tváre, a to napríklad bývalý útočník Watfordu Odion Ighalo či niekdajší stredopoliar Interu Fredy Guarin.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia