spravy.sk spravy.sk

Šamorín po zmenách mení logo. Majiteľ klubu: Ctíme si maďarskú tradíciu
zdroj: FC ŠTK 1914 Šamorín

Šamorín po zmenách mení logo. Majiteľ klubu: Ctíme si maďarskú tradíciu

Keď brazílsky Fluminense FC oznámil šamorínskemu klubu, že už nemá záujem ďalej pokračovať vo vzájomnej spolupráci, visel nad budúcnosťou slovenského druholigistu veľký otáznik. Napriek záchrane sa dlho otáľalo s prihláškou na nasledujúci ročník.

Ako vykúpenie vtedy prišla dohoda s FC DAC 1904 Dunajská Streda, pre ktorý bude Šamorín fungovať ako farma a niekoľko hráčov bude môcť striedavo nastupovať za fortunaligistu i za účastníka druhej ligy. Vzhľadom na ukončenie spolupráce s Fluminense FC a začatím novej éry zahájil šamorínsky klub predsezónnu prípravu na sezónu 2019/2020 návratom k starému názvu a predstavil aj nové logo.

Z loga zmizli brazílske motívy, naopak, dostal sa doň maďarský názov mesta Šamorín. „Po tom, čo Fluminense FC vypovedalo zmluvu o spolupráci, klub pre nasledovnú sezónu vypustí marketingový názov STK Fluminense Šamorín a bude pôsobiť pod historickým názvom FC ŠTK 1914 Šamorín. S tým súvisí aj zmena loga, keď farby Fluminense nahradí tradičná klubová modrá. Dôležité je aj zakomponovanie názvu Somorja priamo do loga, keďže si klub ctí aj svoju maďarskú tradíciu,“ ozrejmil zmeny pre klubový web člen vedenia ŠTK a hlavný akcionár klubu Norbert Csutora.

FC ŠTK 1914 Šamorín - nové logo 2019
Nové logo FC ŠTK 1914 Šamorín od leta 2019.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia