spravy.sk spravy.sk

Hyballa našiel potenciál v mladíkoch: Budúcnosť klubu stojí na pevných nohách
zdroj: facebook/DAC 1904

Hyballa našiel potenciál v mladíkoch: Budúcnosť klubu stojí na pevných nohách

Napriek odchodu veľkých mien ako boli Marin Ljubičič, Erik Pačinda či Vakoun Issouf Bayo sa DAC 1904 dokázal umiestniť na striebornej pozícii. Hoci po historickej sezóne opustili káder aj kapitán Tomáš Huk, Patrik Macej či Christián Herc, pričom na odchode má byť aj Ľubomír Šatka, tréner Peter Hyballa sa nevzrušuje a sile tímu, napriek nulovej aktivite na prestupovom trhu, plne dôveruje.

Vo víkendových prípravných stretnutiach zaznamenali Dunajskostredčania dve víťazstvá, v gólovej prestrelke zdolali svoju novú farmu zo Šamorína (6:3) a následne aj posledný tím uplynulej sezóny poľskej Ekstraklasy Zaglebie Sosnowiec (3:2). „V prvom polčase zápasu proti Šamorínu som bol trochu nespokojný s výkonom hráčov. Rýchlo sme sa ujali dvojgólového vedenia, a hoci viem, že bolo veľmi horúco, chýbalo troška viac profesionalizmu,“ vrátil sa Peter Hyballa v rozhovore pre klubový web k sobotňajšiemu víťazstvu, za ktorým stáli v druhom dejstve viacerí mladíci vrátane strelca Bögiho či len 15-ročného Szalmu. „Musím našim talentovaným hráčom zložiť veľký kompliment. Myslím si, že budúcnosť klubu stojí na pevných nohách, lebo títo futbalisti ponúkajú zaujímavú víziu do budúcnosti a majú v sebe veľký potenciál. V nasledujúcich dvoch-troch rokoch jeden alebo dvaja z nich si musia vydobyť miesto v základnej zostave seniorského tímu DAC-u,“ dodal tréner, ktorý dal šancu viacerým futbalistom, ktorí v minulej sezóne neboli členmi základnej jedenástky.

V nedeľňajšom stretnutí dostali väčší priestor hráči prvého tímu, hoci v zostave chýbali Šatka či Kalmár, okolo ktorých sa stále šíria prestupové špekulácie. „Bol to prípravný zápas na skutočne profesionálnej úrovni, poľské mužstvo ukázalo veľkú kvalitu. Vytvorili sme si množstvo šancí, strelili sme pekné góly. V prvom dejstve nám nefungovala dobre výstavba hry, ale v druhom polčase sme sa v tomto smere zlepšili,” zhodnotil stretnutie, v ktorom dostala príležitosť nová stopérska dvojica Bednár - Csóka. „Mali sme menšie problémy s bránením štandardných situácií, ale chýba nám sedem-osem hráčov a Tomáš Huk odišiel. Pozitívom je, že sa nikto nezranil, pretože s tým sme mali problémy počas zimnej prípravy. Aj v druhom zápase sme mohli vidieť, že naša kondícia je v poriadku, ale päť inkasovaných gólov v dvoch zápasoch je trošku veľa,” zakončil Hyballa, ktorý si defenzívnu silu svojho mužstva môže najbližšie otestovať už v stredu v maďarskom Büku proti prvoligovému ruskému tímu Achmat Groznyj.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia