spravy.sk spravy.sk

Spečatené! Šamorín bude v novej sezóne farmou fortunaligistu
zdroj: stksamorin.sk

Spečatené! Šamorín bude v novej sezóne farmou fortunaligistu

To, o čom sa hovorilo v kuloároch v posledných týždňoch, sa v stredu stalo realitou. Od novej sezóny 2019/2020 bude druholigový futbalový klub FC ŠTK 1914 Šamorín fungovať ako farma fortunaligového účastníka FC DAC 1904 Dunajská Streda. Oznámil to tím zo Šamorína na svojom oficiálnom webe. Spolupráca týchto dvoch klubov zatiaľ platí na jeden rok a bude sa týkať hlavne kategórie dospelých.

Ako uvádza oficiálna stránka Šamorínčanov, kluby však budú úzko spolupracovať aj na mládežníckej úrovni. "Toto partnerstvo prináša systém striedavého štartu, t.j. v každom súťažnom kole môžu piati hráči DAC nastúpiť v drese druholigového tímu Šamorína. Na jednej strane je to šanca pre hráčov A-tímu nášho partnera, aby mali dostatočnú zápasovú prax, na druhej strane šanca pre najnádejnejších hráčov z Akadémie, aby sa oťukali v dospelom vrcholovom futbale, čo urýchli ich rast," píše sa na webe druholigistu.

FC ŠTK ešte v nedávno skončenej sezóne úzko spolupracoval s brazílskym mužstvom Fluminense. Táto kooperácia však na konci ročníka padla a budúcnosť Šamorína bola neistá. Teraz je, zdá sa, všetko vyriešené ku spokojnosti klubu z juhu Slovenska. “Na konci minulej sezóny sme riešili, či sa vôbec prihlásime do nového ročníka druhej ligy. Po rokovaniach s DAC, ako našim susedom a najlepším klubom v regióne, sme radi, že vďaka tejto spolupráci môžeme pokračovať v 2. Lige, a pomáhať v napredovaní šamorínskeho futbalu. Veríme, že je to obojstranne výhodná spolupráca, ktorá posunie futbalové pomery na Žitnom ostrove ešte ďalej," vyhlásil Csaba Horváth, prezident STK Šamorín.

Na hosťovanie do Šamorína majú naopak namierené najlepší odchovanci účastníka Európskej ligy, ktorí v posledných rokoch vyšli z MOL Football Academy. "Sme radi, že sme pomohli aj Šamorínu, ktorý sa takto mohol prihlásiť do 2. ligy a okres Dunajská Streda sa môže naďalej pýšiť mužstvami v oboch najvyšších súťažiach. Veríme, že futbalový boom v našom meste sa nám podarí rozšíriť aj do Šamorína," povedal k chystanej spolupráci športový riaditeľ mládeže DAC Krisztián Németh.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia