spravy.sk spravy.sk

Menoslov druholigistov je kompletný, poznáme už aj program sezóny
zdroj: Róbert Andrejov

Menoslov druholigistov je kompletný, poznáme už aj program sezóny

Trvalo to síce o niečo dlhšie, než sa predpokladalo, no menoslov druholigistov, ktorí sa v súťaži predstavia v ročníku 2019/2020 je kompletný.

Po tom, ako sa do sobotňajšej (15. júna) polnoci neprihlásila do druhej ligy košická Lokomotíva, vedenie súťaže dalo túto možnosť Slavoju Trebišov. Zemplínčania totiž v minulej sezóne skončili na „prvej“ vypadávajúcej priečke, teda na trinástom mieste. Žlto-modrí boli na vzniknutú situáciu pripravení a už v pondelok avizovali, že možnosť pokračovať v druhej lige využijú.

Čakalo sa, či sa Slavoj definitívne prihlási. Stalo sa. Na oficiálnej stránke súťaže už Trebišov figuruje v šestnásťčlennom pelotóne. V tom sa nachádza i minuloročný fortunaligista FK Železiarne Podbrezová a štvorica nováčikov FC Košice, ŠK Slovan Bratislava B, MFK Ružomberok B a MŠK Púchov, ktorý v druhej lige nahradil víťaza III. ligy západ Belušu. Skromný klub totiž možnosť postupu odmietol.

V druhej lige budú v novej sezóne pôsobiť štyri kluby z východného Slovenska (FC Košice, Partizán Bardejov, FK Poprad, Slavoj Trebišov), päť klubov zo stredného Slovenska (Podbrezová, Liptovský Mikuláš, Žilina B, Banská Bystrica, Ružomberok B) a sedem klubov zo západného Slovenska (Skalica, Komárno, Šamorín, Petržalka, Slovan Bratislava B, Púchov, Dubnica).

Na stránke futbalnet.sk je už zverejnený i celý program sezóny 2019/2020. Tá odštartuje cez víkend 20. - 21. júla 2019. V úvodnom kole sa môžeme tešiť na súboj Podbrezovej s nováčikom z Košíc, derby medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom B či Komárnom a Šamorínom.

Zaujímavosťou je, že až päť klubov bude svoje domáce zápasy hrávať v nedeľu predpoludním. Okrem FC Petržalka a MŠK Žilina B aj ŠTK Šamorín, MFK Ružomberok B a ŠK Slovan Bratislava B. Zvyšné tímy by mali svoje zápasy hrávať v soboty, pričom Poprad či Skalica aj vo večerných hodinách, pod umelým osvetlením.

Celý rozpis zápasov nájdete TU!

Žreb 1. kola II. ligy 2019/2020
sobota 20. júla o 17.30 h FK Železiarne Podbrezová – FC Košice
sobota 20. júla o 17.30 h FK Poprad – ŠK Slovan Bratislava B
sobota 20. júla o 17.30 h MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Ružomberok B
sobota 20. júla o 17.30 h KFC Komárno – FC ŠTK 1914 Šamorín
sobota 20. júla o 17.30 h MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina B
sobota 20. júla o 17.30 h FK Dubnica nad Váhom – Partizán Bardejov BŠK
sobota 20. júla o 17.30 h MFK Skalica – MŠK Púchov
nedeľa 21. júla o 10.30 h FC Petržalka – Slavoj Trebišov

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia