spravy.sk spravy.sk

Šesták naďalej v Poprade, no už bez kopačiek
zdroj: FK Poprad

Šesták naďalej v Poprade, no už bez kopačiek

Po vydarenej sezóne, ktorá sa však neskončila vysneným postupom do Fortuna ligy, sa už na nový ročník druhej ligy pripravujú aj futbalisti FK Poprad. Klub spod Tatier bude znovu patriť medzi ašpirantov na popredné priečky. Na trávniku už ale mužstvo nebude ťahať kanonier Stanislav Šesták.

Bývalý slovenský reprezentant už pred barážou o postup do Fortuna ligy proti Trenčínu avizoval, že v druhej lige viac hrať nebude. Rodák z Demjaty túžil po tom, aby si ešte v drese Popradu odkrútil symbolický čas medzi elitou. Tento sen sa mu nesplnil, a tak sa už koncentruje na novú rolu. Tridsaťšesťročný Šesták sa totiž taktiež zúčastnil prvého tréningu letnej prípravy, no nie ako hráč, ale v civile. Stal sa totiž novým športovým riaditeľom klubu.

Zverencom trénerského dua Marek Petruš - Mikuláš Dvorožňák chýbal na tréningu okrem Šestáka aj ďalší útočník Enzo Mauro Arevalo Acosta. Šikovný Španiel dostal o týždeň dlhšie voľno. Na úvodnom zraze bolo dvadsať hráčov, do prípravy sa zapoja aj dorastenci a postupom času i nové posily. 

Poprad tréning
Podtatranci budú aj v novej sezóne patriť medzi favoritov druhej ligy (foto: FK Poprad)

„Orlov“ čaká päťtýždňová príprava, počas ktorej odohrajú sedem zápasov. Okrem iného aj s českými tímami Karvinou a Opavou, poľským Mielecom či s maďarským Miškovcom. V prvom kole novej sezóny II. ligy by mal Poprad 20. júla hostiť na domácej pôde nováčika, rezervu ŠK Slovan Bratislava. Informácie pochádzajú z webu fkpoprad.sk.

Plán prípravných zápasov FK Poprad:
22.6. Šar. Michaľany – FK Poprad
25.6. MFK Zemplín Michalovce - FK Poprad
29.6. Karviná – FK Poprad
6. alebo 7.7. Opava – FK Poprad
10.7. DVTK Miškolc – FK Poprad
13.7. Mielec – FK Poprad

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia