spravy.sk spravy.sk

Škrtel si údajne našiel nový klub. Z Turecka sa sťahovať nebude
zdroj: TASR/AP

Škrtel si údajne našiel nový klub. Z Turecka sa sťahovať nebude

Martin Škrtel zjavne definitívne spečatil svoju futbalovú budúcnosť. Po tom, čo po uplynutí nedávno skončenej sezóny nepredĺžil zmluvu s Fenerbahce Istanbul, bolo jeho ďalšie smerovanie nejasné. Podľa tureckých médií však situácia nabrala obrat a slovenský zadák si našiel nové pôsobisko.

Tridsaťštyriročný stopér by sa nemal sťahovať z "krajiny polmesiaca". Podľa viacerých tureckých zdrojov ho do svojho kádra získal mestský rival Fenerbahce - Basaksehir Istanbul. Rodák z Handlovej a dnes už bývalý reprezentant SR sa so svojím budúcim zamestnávateľom dohodol na zmluve na dva roky. V prípade prestupu by si s týmto mužstvom, ktoré v sezóne 2018/2019 obsadilo v Super Lig druhé miesto, zahral kvalifikáciu o účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov.

V súvislosti so Škrtelom sa v posledných mesiacoch hovorilo najmä o záujme talianskej Parmy Calcio, za ktorú hráva aj iný Slovák Juraj Kucka. Spomínal sa dokonca aj interes veľkoklubov ako FC Barcelona či Juventus Turín, čo však "Škrťo" odmietol pre hroziace malé množstvo herného priestoru, ktoré by sa mu v týchto mužstvách dostalo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia