spravy.sk spravy.sk

Atlético zlomí rekord. Za nového C. Ronalda zaplatí astronomickú sumu
zdroj: TASR/AP

Atlético zlomí rekord. Za nového C. Ronalda zaplatí astronomickú sumu

Atlético Madrid by mohlo už v najbližších dňoch odhaliť svetu rekordnú klubovú akvizíciu. "Los Colchoneros" chcú počas leta nahradiť odchádzajúceho kanoniera Antoina Griezmanna a v neďalekom Portugalsku našli hráča, ktorý by bol schopný adekvátne nahradiť Francúzove úlohy. Na lane majú mladého futbalistu Joaa Félixa.

Devätnásťročný zakončovateľ Benficy Lisabon by mal prísť k "atlétom" za 120 miliónov eur, čím by sa stal suverénne najdrahšou posilou v dejinách tímu zo štadióna Wanda Metropolitano. Ako referuje španielsky denník Marca, Atlético by malo oznámiť jeho angažmán už počas blížiacich sa hodín. Podľa spomenutého periodika sú už obidve strany dohodnuté na zrealizovaní tohto prestupu, ktorý bude veľký krok v kariére mladého portugalského útočníka.

Futbalový supertalent Joao Félix patrí medzi najžiadanejších mladých hráčov súčasnosti. V tak mladom veku už v uplynulej sezóne skóroval za "orlov" 20 súťažných gólov v 43 dueloch, k čomu pridal aj 11 asistencií a portugalské médiá ho označujú za nového Cristiana Ronalda. Svoj debut si už odbil aj v národnom A-mužstve, s ktorým sa tešil z celkového triumfu v novozaloženej súťaži - Lige národov. V súvislosti s rodákom z mesta Viseu sa spomínal aj záujem manchesterských klubov City a United, ale aj mestského konkurenta Atlética, a teda Realu Madrid.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia