spravy.sk spravy.sk

Slavia Praha začala prípravu, ostro skritizovala organizáciu Superpohára
zdroj: slavia.cz

Slavia Praha začala prípravu, ostro skritizovala organizáciu Superpohára

Český majster SK Slavia Praha zahájil v pondelok 17. júna na tréningovom kempe v Rakúsku letnú prípravu na novú sezónu 2019/2020. Okrem hráčskych zmien a predstavenia nových marketingových akcií sa krátko zastavili aj pri pláne zápasov.

Najzaujímavejším zápasom prípravy mal byť súboj o Česko-slovenský Superpohár medzi držiteľmi českého a slovenského pohára. Duel, ktorý bol minulý rok na poslednú chvíľu zrušený, tentoraz už trikrát zmenil dejisko, čo rozhorčilo aj slavistov. „Veľmi nás mrzí situácia okolo zápasu. Pôvodne sa mal hrať tento rok v Česku, len z úcty a rešpektu k sponzorovi pohára, spoločnosti MOL, sme súhlasili s odohraním zápasu v MOL Aréne v Dunajskej Strede. Zaskočil nás ako bolo rozhodnuté o presunutí do Trnavy,“ vysvetlil pozadie predseda predstavenstva klubu Jaroslav Tvrdík.

„Myslím si, že obe futbalové federácie by sa mali zamyslieť nad budúcnosťou tohto projektu. A to aj z pohľadu termínu, pretože pre nás ide o súboj uprostred prípravy. My sa sústredíme hlavne na august, v druhej rade na obhajobu ligového titulu. Nie na tento zápas, ktorý absolvujeme ako súčasť tréningového procesu. Ale aj z pohľadu podmienok, ktoré sa vytvárajú fanúšikom, aj z pohľadu oznamovania termínu či dejiska,“ kritizoval národné zväzy prvý muž pražského klubu.

Dunajská Streda DAC fanúšikovia choreo
Zápas sa mal pôvodne odohrať v MOL Aréne. Dejisko však polícia vyhodnotila ako nie bezpečné. (foto: fcdac.sk)

Slavia najprv pohrozila zrušením účasti na tomto projekte, napokon ale nad odohraním zápasu na Štadióne Antona Malatinského mávla rukou a súhlasila. Z postoju sa však dá vyčítať, že stretnutie zrejme nebude oslavou bývalej federálnej rivality, ako si organizátori pri vzniku projektu stanovili. „Ak sa má takýto zápas konať aj v budúcnosti, musí mať iný termín, iné miesto a tiež inú propagáciu a popularizáciu ako tento a minulý rok. My ako veľký klub chceme brať zodpovedne a seriózne každý jeden zápas, ale prosíme aj futbalové asociácie, aby nám k tomu vytvárali podmienky,“ uzavrel na tlačovej konferencii Tvrdík.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia