spravy.sk spravy.sk

Hancko môže opustiť Fiorentinu. Záujem hlásia dva nemecké kluby
zdroj: TASR/AP

Hancko môže opustiť Fiorentinu. Záujem hlásia dva nemecké kluby

Dávid Hancko môže už počas najbližšieho leta pomýšľať na zmenu klubového zamestnávateľa. Slovenský reprezentačný zadák, ktorý strávil uplynulú sezónu v talianskej Fiorentine, túži po väčšej zápasovej minutáži. Fialový dres si na seba obliekol iba päťkrát. Napriek tomu sa prezentoval skvelými výkonmi, keď si pripísal aj úspešnú gólovú asistenciu a svoju formu preniesol aj do národného tímu.

Najcennejší futbalový dres si na seba Hancko obliekol už sedemkrát a otvoril si gólový účet v kvalifikačnom zápase proti Azerbajdžanu (5:1). Aj vďaka tomu si rodáka z Prievidze všimli viaceré zahraničné kluby, pričom záujem o jeho služby hlásia dva mančafty z Nemecka. 

Stále iba 21-ročný ľavý zadák sa ocitol v hľadáčiku účastníka I. bundesligy SC Freiburg. Ten skončil v uplynulej sezóne najvyššej nemeckej súťaže na 13. mieste a pred novým ročníkom chce vystužiť svoje defenzívne rady. Rovnaký záujem hlási aj druholigista VfB Stuttgart. Ten sa po nešťastnej nedávno skončenej sezóne prepadol do II. bundesligy a opustilo ho viacero opôr vrátane najväčšej hviezdy - úradujúceho majstra sveta Benjamina Pavarda. Práve Hancko má byť podľa webu fiorentina.it jeden z pilierov pri prestavbe mužstva, ktoré bude mať ambície na návrat medzi elitu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia