spravy.sk spravy.sk

Švec po prestupe do DAC netají veľké ambície. Myslí na titul aj Európsku ligu
zdroj: fcdac.sk

Švec po prestupe do DAC netají veľké ambície. Myslí na titul aj Európsku ligu

Po skončenej sezóne iba nedávno začalo letné prestupové obdobie a Dunajská Streda nezaháľa. Vicemajster Fortuna ligy získal k sebe naspäť z hosťovania Ukrajinca Danyla Beskorovainyiho a okrem neho prišiel vystužiť rady FC DAC aj jeden z najprogresívnejších mladých útočníkov v našej najvyššej súťaži - Jakub Švec.

Osemnásťročný futbalový zakončovateľ prišiel do MOL Arény z konkurenčného FC ViOn Zlaté Moravce a podpísal tam kontrakt na štyri roky. Talentovaný rodák zo Žiaru nad Hronom patril v uplynulej sezóne medzi najlepších hráčov Zlatomoravčanov a v celkovo 28 odohraných ligových dueloch dal doposiaľ päť gólov. Jeden presný zásah pridal aj v zápasoch Slovnaft Cupu. Aj vďaka tomu sa môže tešiť z kariérneho posunu.

"Prestup do DAC-u vnímam ako posun na vyšší level. Chcem sa vyvíjať nielen futbalovo, ale aj ako človek. Cítim, že sa v mojej kariére potrebujem spraviť krok vpred a myslím si, že tým správnym miestom bude Dunajská Streda. Aj v novom prostredí chcem pokračovať v tom, čo robím a chcem byť ešte lepší. Teším sa na novú skúsenosť a verím, že sa mi podarí dosiahnuť všetko, po čom túžim," povedal Švec po presune na juh Slovenska pre oficiálny web Dunajskostredčanov.

Hrotové ofenzívne eso si svojimi výkonmi vypýtalo pozvánku už aj do kádra reprezentácie SR do 19 aj 21 rokov. Okrem talentu je aj nesmierne ambiciózny, čo dokázala aj jeho odpoveď na otázku o cieľoch v nasledujúcej sezóne. "Chcem mužstvu pomôcť získať titul a, hlavne, prebojovať sa do skupiny Európskej ligy. Každým tréningom sa chcem zlepšovať a som presvedčený, že pod vedením skvelých trénerov FC DAC sa aj budem," hovorí úprimne Švec.

Po úspešnej sezóne sa v súvislosti s jeho menom spomínali aj ponuky zo zahraničia. Slovenský mladík uprednostil zotrvanie vo vlasti. "Jakub je mladý a perspektívny hráč, v ktorom sa skĺbili skvelé fyzické dispozície s technickými danosťami. Jeho schopnosť obísť protihráča spolu s výbornou strelou z neho robia hráča, po akých túži väčšina klubov. Sme radi, že sa Jakub rozhodol pre náš projekt a uprednostnil DAC pred ponukami zo zahraničia," skonštatoval po podpise Šveca športový riaditeľ "žlto-modrých" Jan van Daele.

Jakub Švec v drese Dunajskej Stredy. foto: fcdac.sk/sk
Jakub Švec v drese Dunajskej Stredy. foto: fcdac.sk/sk

Zlatým Moravciam však nemusí byť ľúto, že Švec ich opustil. Minimálne na jeseň totiž ešte bude súčasťou FC ViOn. "Jakub začne letnú prípravu s nami, ale aj vzhľadom na jeho vek sme sa rozhodli v prvom polroku ho ponechať v pôvodnom prostredí, aby sme zaistili kontinuitu jeho rozvoja," ozrejmil pre klubový web Van Daele, podľa ktorého Jakub Švec minimálne polroka zotrvá u svojho predošlého kmeňového zamestnávateľa na hosťovaní.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia