spravy.sk spravy.sk

Lokomotíva Košice sa neprihlásila do druhej ligy!
zdroj: fclokomotiva.sk

Lokomotíva Košice sa neprihlásila do druhej ligy!

Prekvapivá správa z Košíc. Klub, ktorý zubami nechtami bojoval o udržanie sa v druhej lige, dobrovoľne prišiel o možnosť účinkovať v jej budúcom ročníku. Vedenie modro-bielych nepodalo prihlášku do novej sezóny. Termín na prihlásenie sa uplynul v sobotu 15. júna o 23.59 h.

Až do soboty bolo otázne, či sa do druhej ligy prihlási všetkých šestnásť účastníkov. Popoludní sa ale prihlásil ako pätnásty v poradí Partizán Bardejov. „Po osobnom stretnutí do klubu vstupuje spoločnosť NLF Invest, a. s. Zároveň sa Dávid Gedeon stáva generálnym riaditeľom klubu,“ prezradil pre ProFutbal.sk prezident Šarišanov Stanislav Soroka.

Do poslednej chvíle sa čakalo, či sa k zvyšnej pätnástke pridá aj košická Lokomotíva. Nestalo sa. Klub, ktorý sa už v decembri po jesennej časti odhlásil zo súťaže, aby napokon svoje odhlásenie stiahol a pod novým vedením zachránil druhú ligu, v súťaži nepokračuje. Nepomohlo ani to, že pod taktovkou trénerského dua Andrejko - Benkovský si modro-bieli zachovali druholigovú príslušnosť, keď po vydarenej jarnej časti napokon obsadili konečnú 11. priečku.

V najbližších hodinách sa pokúsime zistiť od prezidenta Lokomotívy Košice Juriho Dovhanyča a generálneho manažéra Vladislava Zvaru odpovede na otázky, či sa Loky prihlási aspoň do III. ligy Východ, alebo či klub definitívne zanikne. Isté je, že voľné miesto po Lokomotíve by mal v II. lige zaujať Slavoj Trebišov. Zemplínčania totiž v minulej sezóne skončili na „prvej“ zostupovej 13. priečke. Predstaviteľov Slavoja budeme v najbližších hodinách kontaktovať a zistíme, či majú záujem pokračovať v celoštátnej súťaži.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia