spravy.sk spravy.sk

Legenda Liverpoolu radí: Predajte tohto hráča, kým je čas a kúpte De Ligta
zdroj: TASR/AP

Legenda Liverpoolu radí: Predajte tohto hráča, kým je čas a kúpte De Ligta

Dejan Lovren je už od roku 2014 neodmysliteľná súčasť FC Liverpool. Temperamentný chorvátsky stopér, ktorý za "The Reds" odohral 170 súťažných zápasov, je údajne v hľadáčiku talianskeho klubu AC Miláno. Ako tvrdí bývalý obranca LFC Steve Nicol, klub od rieky Mersey by mal túto ponuku využiť.

"Pre Liverpool bol skvelý 'sluha'. Napriek tomu by som ho v tíme neponechal," povedal na adresu 29-ročného zadáka Nicol pre televíziu ESPN. Samotný Škót podľa vlastných slov proti Lovrenovi nič nemá. Páči sa mu herné odhodlanie, ktoré stopér do Liverpoolu prináša. Napriek tomu si myslí, že tím z Anfield Road by sa ho mal počas tohto prestupového obdobia zbaviť.

"To, že urobil pár veľkých chýb a navážali sme sa doňho pre ne, neznamená, že ho nemám rád. Má veľké srdce, hral aj dobre a pre Liverpool odovzdal všetko. Niekedy je tak odhodlaný urobiť veci správne, že sa dostane do výziev, ktoré by ale nemal podstupovať," špecifikoval najväčší problém Lovrena Nicol.

Zadák od Balkáncov je známy viacerými kontroverznými vyjadreniami. Viackrát o sebe vyhlásil, že patrí medzi najlepších hráčov na svete. Podľa Nicola má Chorvát hodnotu približne 30 miliónov libier, ktorú milánske AC údajne za jeho služby ponúka, v LFC by však radšej videl iného hráča. "Áno, určite je hoden takej sumy. V tíme sú ale lepší Joe Gomez či Joel Matip. Bolo by navyše fantastické, keby sa Livepoolu podarilo kúpiť Matthijsa de Ligta," vysvetľuje Škót, ktorý si obliekal červený dres v rokoch 1981-1994.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia