spravy.sk spravy.sk

Čontofalský už netrénuje juniorku Slavie. Po odchode postúpil o level vyššie
zdroj: fkteplice.cz

Čontofalský už netrénuje juniorku Slavie. Po odchode postúpil o level vyššie

Kamil Čontofalský bude premiérovo vo svojej nedávno načatej trénerskej kariére kouč brankárov A-tímu. Na prelome rokov 2018 a 2019 začal trénovať gólmanov - juniorov Slavie Praha. Jeho angažmán u "zošívaných" však dlho netrval. Niekdajší reprezentačný ochranca priestoru medzi tromi žrďami SR sa presunul o pár kilometrov ďalej do tímu FK Teplice.

Tento angažmán potvrdil jeho nový zamestnávateľ na svojom oficiálnom webe. Dnes už 41-ročný skúsený brankár odchytal za Slovensko 34 medzištátnych duelov. Počas kariéry si obliekal najmä dres ruského Zenitu Petrohrad, s ktorým v roku 2008 vyhral Pohár UEFA a následne aj Superpohár UEFA. Stále neplánuje na futbal zanevrieť. "Moja práca ma stále baví a mám čo odovzdávať chalanom. Oni ma počúvajú, berú si príklad z mojich skúseností, takže môžem byť spokojný. Momentálne ma napĺňa to, čo robím," povedal ešte koncom mája Čontofalský v rozhovore pre ProFutbal.sk.

Spolu s košickým rodákom prichádza ku "sklenárom" aj ďalší Slovák - fyzioterapeut Peter Hečko. Ten strávil pri futbalovej reprezentácii Slovenska dohromady desať rokov. Postupne pracoval pri výberoch do 19 a 21 rokov. Následne zastával pozíciu fyzioterapeuta v A-mužstve, a to aj počas ME 2016. Úzko spolupracuje aj s naším najlepším triatlonistom Richardom Vargom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia