spravy.sk spravy.sk

Petržalku v novej sezóne povedie Dojčan. Na skúške hráči z Nitry, Trnavy aj Česka
zdroj: fcpetrzalka.sk

Petržalku v novej sezóne povedie Dojčan. Na skúške hráči z Nitry, Trnavy aj Česka

Druholigový FC Petržalka odštartoval v stredu letnú prípravu na novú sezónu. "Bielo-čierni" ju odštartovali pod vedením nového trénera. Miroslava Mentela na lavičke účastníka II. ligy nahradil Jozef Dojčan, ktorý prišiel z konkurenčného MFK Skalica. S futbalistami z Petržalky už stihol absolvovať aj debutový tréning, po ktorom netajil spokojnosť.

"Máme za sebou prvý tréning, hráči boli pozorní a plnili pokyny podľa mojich predstáv, môžem byť spokojný. V Petržalke sa mi dostalo vrúcneho prijatia, poznám tu veľa ľudí a cítim sa tu dobre. Klub má najlepšiu fanúšikovskú základňu, divák je tu náročný. Budeme sa snažiť priaznivcov výkonmi a výsledkami uspokojiť," povedal Dojčan vo svojom novom domove pre oficiálny web petržalského mužstva.

Na ihrisku absolvovalo prvý tréning šestnásť hráčov do poľa a traja brankári. Individuálne trénoval zo zranenia sa zotavujúci Samuel Ďurek. Chýbali Ladislav Szöcs a brankár Frederik Valach, ktorí sú na dovolenkách. Netrénovali ani Patrik Kavoň a Erik Prekop - prvý menovaný si doliečuje zranenie. Naopak, pre dvanásťgólového kanoniera z uplynulej sezóny to bola jedna z posledných návštev Petržalky. Od budúcej sezóny by sa mal Prekop vrátiť k fortunaligovému tímu AS Trenčín. "V tejto chvíli je jasné, že od budúcej sezóny budú smerovať moje kroky do iného klubu, som vďačný FC Petržalka za skvelý rok, tento klub zostane navždy v mojom srdiečku," vyjadril sa mladý útočník Prekop.

Na petržalskom ihrisku sa však objavilo viacero nových hráčov. Klub netají, že chystá viaceré príchody. Zatiaľ je väčšina futbalistov na skúške. "Na nej máme Adama Dundu, kmeňového hráča FC Nitra, aktuálne futbalistu Mostu pri Bratislave. Ďalej je tu dvojica hráčov zo Zbrojovky Brno - obranca Adam Nomilner a Marek Zúbek, útočník trnavského Spartaka Tomáš Vantruba, strední záložníci Tomáš Nagy z Baníka Ostrava a Dominik Adam z FK Rača a do prípravy sa zapojil aj náš odchovanec Juraj Kiss. Ten hrával dorasteneckú ligu v FC Spartak Trnava, naposledy pôsobil v Rohožníku," objasnil situáciu ohľadom nových tvárí v tíme generálny manažér Andrej Kalina.

Druholigové mužstvo však počas leta aj príde o viacero hráčov. Pred začiatkom nového ročníka tejto súťaže odíde okrem Prekopa aj Martin Vician, ktorý bol prijatý na Harvardskú univerzitu. "Na odchode z Petržalky je tiež Samuel Kozlovský, ktorého si vyžiadal naspäť ŠK Slovan Bratislava. Jozef Sombat má namierené do Rakúska," povedal k blížiacim sa hráčskym odlivom Kalina.

Mužstvo trénerskej dvojice Dojčan – Tóth narazí v príprave na troch súperov z najvyššej domácej súťaže. Prvý zápas je naplánovaný na sobotu 22. júna o 10:30 proti FC Spartak Trnava ( v Červeníku), o týždeň neskôr sa stretnú bielo-čierni o 11:00 s FK Senica, 6. júla je na programe duel proti FC ViOn Zlaté Moravce (vonku) a generálku na štart do novej sezóny zaobstará súboj s FK Rača.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia