spravy.sk spravy.sk

Odchod po deviatich rokoch? Na kapitána Arsenalu poľuje štvorica klubov
zdroj: TASR

Odchod po deviatich rokoch? Na kapitána Arsenalu poľuje štvorica klubov

V Arsenale dosiaľ odohral dlhých deväť sezón, čas Laurenta Koscielneho na severe Londýna by sa však už čoskoro mohol naplniť. Francúzsky kapitán sa dostal do hľadáčiku štyroch zaujímavých tímov, medzi ktorými nájdeme aj účastníkov milionárskej Ligy majstrov.

Podľa informácií portálu goal.com je o tridsaťtriročného obrancu eminentný záujem v Nemecku, Taliansku i Francúzsku. Niekdajšieho francúzskeho reprezentanta by vo svojom kádri rada videla Borussia Dortmund, okrem nej hlási interes i konkurenčný Bayer Leverkusen. Pri prípadnom transfere by mohla zavážiť najmä skutočnosť, že spomínané duo sa v budúcej sezóne, narozdiel od Arsenalu, predstaví v prestížnej Lige majstrov. Poplatok za prestup skúseného stopéra by nemal byť vysoký, keďže má v Londýne zmluvu už len na jeden rok. Podľa špecializovaného Transfermarktu sa jeho trhová cena odhaduje na približne osem miliónov eur.

Okrem spomínaných nemeckých tímov na Koscielneho poľujú ďalší dvaja záujemcovia. Obranné rady potrebuje v budúcej sezóne spevniť AC Miláno, ktorému len tesne ušla miestenka v najprestížnejšej európskej klubovej pohárovej súťaži. V hre je však aj návrat do vlasti, kde sa o kapitána "Gunners" zaujíma víťaz Francúzskeho pohára Stade Rennes.

zdroj: twitter.com

Koscielny nastúpil v nedávno skončenej sezóne v drese Arsenalu na sedemnásť ligových zápasov, v ktorých sa mu podarilo trikrát skórovať. Problematickou časťou jeho kariéry sú však časté zranenia, vďaka čomu je jeho ďalšia budúcnosť na severe Londýna neistá. Francúzsky obranca sa pripojil ku "Gunners" ešte v roku 2010. Po príchode z Lorientu sa mu podarilo trikrát pozdvihnúť nad hlavu prestížny FA Cup, ku ktorému pridal rovnaký počet triumfov v Community Shield.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia