spravy.sk spravy.sk

Veľký krok bývalej hviezdy Trenčína. Zahrá si v Premier League
zdroj: TASR

Veľký krok bývalej hviezdy Trenčína. Zahrá si v Premier League

Ešte v sezóne 2015/2016 si brazílsky futbalista Wesley Moraes obliekal dres fortunaligového klubu AS Trenčín. Po skončení svojho úspešného pôsobenia na Slovensku zamieril do belgického Club Bruggy, teraz si premiérovo zahrá v najväčšej lige sveta Premier League. Dvadsaťdvaročného zakončovateľa podpísal vo štvrtok nováčik súťaže Aston Villa.

Oznámil to anglický klub na svojom oficiálnom webe. Hoci tím z Birminghamu nešpecifikoval sumu, za ktorú rodáka z mesta Juiz de Fora kúpil do svojich radov, v britských médiách sa hovorí o klubovom rekorde - 25 miliónov eur, ktoré Aston Villa pošle do Belgicka. Wesley by mal na Britských ostrovoch podpísať zmluvu na päť rokov.

Vysoký (191 cm) juhoamerický útočník má okrem talentu na góly aj šťastie na víťazné trofeje. V spomenutej sezóne 2015/2016 v drese Trenčanov nastrieľal Moraes desať gólov v 28 súťažných stretnutiach a tešil sa zo zisku slovenského double. Po jeho prestupe do Belgicka vybojoval s Clubom Bruggy dva ligové triumfy, k čomu pridal aj dvojnásobný zisk Belgického superpohára. Stal sa aj najlepším mladým hráčom v tamojšej Jupiler League.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia