spravy.sk spravy.sk

Tehelné pole zatiaľ bez reprezentácie, Chorvátsko a Wales vyzveme v Trnave
zdroj: TASR

Tehelné pole zatiaľ bez reprezentácie, Chorvátsko a Wales vyzveme v Trnave

Hoci sa Slovenský futbalový zväz snažil o to, aby sa jesenné kvalifikačné zápasy slovenskej reprezentácie o postup na majstrovstvá Európy 2020 odohrali už na novom Národnom futbalovom štadióne na Tehelnom poli, nestane sa tak. Ako dnes zväz na svojom oficiálnom webe informoval, zápasy s Chorvátskom a Walesom sa odohrajú na ŠAM v Trnave.

"UEFA poslala Slovenskému futbalovému zväzu oficiálnu správu z májovej obhliadky Národného futbalového štadióna, v ktorej konštatuje, že viacero technických požiadaviek pre splnenie podmienok udelenia kategórie 4 nebolo doposiaľ splnených. Zároveň UEFA Slovenskému futbalovému zväzu dôrazne odporučila odohrať pred akýmkoľvek kvalifikačným zápasom na takomto štadióne aspoň jeden skúšobný zápas za účelom otestovania a doladenia organizačných a bezpečnostných opatrení ako aj technického zabezpečenia  spojeného s organizáciou zápasov na najvyššej úrovni," píše sa na futbalsfz.sk, s dodatkom, že je to bežná prax aj v iných krajinách v Európe.

Slováci vyzvú Chorvátsko 6. septembra 2019 o 20.45 h, súboj s Walesom je na programe 10. októbra 2019 v rovnakom čase. Online predaj lístkov na zápas s Chorvátskom bude spustený 1. augusta, 1. kategória bude stáť 52 eur a 2. kategória 28 eur. Všetky informácie o podmienkach predaja zverejní SFZ v najbližšom čase.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia