spravy.sk spravy.sk

Hoftych opäť zasadol na trénerskú stoličku
zdroj: TASR

Hoftych opäť zasadol na trénerskú stoličku

Bývalý tréner Spartaka Trnava Pavel Hoftych sa po trojročnej prestávke opäť vracia na dráhu trénera, na lavičke českého klubu Slovan Liberec vystriedal slovenského kormidelníka Zsolta Hornyáka.

Päťdesiatdvaročný futbalový odborník sa k trénerskému remeslu vracia po troch rokoch, počas ktorých pôsobil v Trnave ako generálny manažér. V čase avizovaného odchodu majiteľa Vladimíra Poóra bol jeden z prvých, ktorý ohlásil koniec v klube. Počas jeho pôsobenia Spartak vyhral majstrovský titul po 45 rokoch a dostal sa do skupinovej fázy Európskej ligy. Na lavičke Spartaka sedel v rokoch 2011 a 2012 aj ako tréner, vtedy andeli dosiahli post vicemajstrov a na ligový triumf strácali len dva body. V minulosti trénoval aj v najvyššej českej súťaži, naposledy pred ôsmimi rokmi. Postupne sedel na lavičke Zlínu a Bohemiansu 1905, v roku 2013 po odchode z Trnavy krátko viedol druholigové České Budějovice. Krátko viedol aj české mládežnícke reprezentácie.

V Liberci trénoval v uplynulej sezóne slovenský tréner Zsolt Hornyák, s mužstvom dosiahol šiestu priečku v tabuľke a tesne mu ušla kvalifikácia do pohárovej Európy. Na svoj post rezignoval hneď po skončení ročníka z osobných dôvodov, medzi časom sa stal trénerom maďarského klubu Puskás Akadémia FC. Klub sa teraz dohodol na spolupráci s Pavlom Hoftychom, dĺžka kontraktu nebola zatiaľ zverejnená. „Som vďačný za ponuku a možnosť byť súčasťou Slovanu, pretože Liberec považujem za veľmi zaujímavú značku v českom futbale,“ poznamenal Hoftych pre web českého klubu. Liberec začína letnú prípravu na novú sezónu v pondelok.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia