spravy.sk spravy.sk

Franck Ribery dostal na sklonku kariéry prekvapivú ponuku z Premier League
zdroj: TASR

Franck Ribery dostal na sklonku kariéry prekvapivú ponuku z Premier League

Ziskom rekordného deviateho majstrovského titulu sa Franck Ribery (36) len nedávno rozlúčil so svojim dlhoročným zamestnávateľom Bayernom Mníchov. Skúsený Francúz si momentálne hľadá nové pôsobisko, okrem exotických destinácií sa mu naskytá príležitosť zahrať si na Britských ostrovoch.

"Prísť do Bayernu bolo mojim snom. Nikdy počas kariéry ma nenechali padnúť, na to nikdy nezabudnem. Neuveriteľné, že som tu bol dvanásť rokov. Do budúcnosti ešte nemám žiadny plán,“ povedal po nedávno skončenom ročníku Ribery, ktorého kroky by najnovšie mohli smerovať do Anglicka.

Ribery mal podľa informácií špecializovaného magazínu Kicker a portálu goal.com dostať konkrétnu ponuku z Premier League, a to prekvapujúco od nováčika zo Sheffieldu United. Francúzsky krídelník si však necháva otvorené možnosti a čas na premyslenie, netají sa totiž tým, že by si ešte rád zahral v poprednom európskom klube.

zdroj: twitter.com

Sheffield United sa do najvyššej anglickej súťaže prepracoval po dlhých dvanástich rokoch, keď v minulej sezóne obsadil druhú postupovú pozíciu za Norwichom City. Tím vedený trénerom Chrisom Wilderom nemal vo svojich radoch žiadnu výraznú osobnosť, v nasledujúcom ročníku bude musieť pravdepodobne bojovať o holé prežitie medzi elitou. Aj preto by prípadné angažovanie Riberyho bolo ohromným prekvapením.

Doteraz sa meno bývalého francúzskeho reprezentanta spájalo najmä s presunom do Austrálie, kde sa nahlas hovorilo o záujme Sydney Wanderers. Záverečné obdobie kariéry by si však mohol spestriť aj v horúcom Katare.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia