spravy.sk spravy.sk

Regáli sa teší na Európsku ligu, Ružomberok lanári aj Ďungela
zdroj: TASR

Regáli sa teší na Európsku ligu, Ružomberok lanári aj Ďungela

Tri nové tváre sa v drese Ružomberka predstavili na úvodnom tréningu letnej prípravy pred sezónou 2019/2020. Z Podbrezovej prišiel Alex Mojžiš, z pražskej Sparty Ondřej Novotný a z Michaloviec Martin Regáli. Tréner Ján Haspra priznal, že káder sa ešte môže zmeniť, a to hlavne po účinkovaní v pohárovej Európe.

Nový trénerský tandem Liptákov veľa času počas prestávky medzi sezónami nemal. „Stihol som dokončiť sezónu s B-mužstvom a s dorastencami, počas toho sme už riešili káder na nový ročník. Ešte nie je všetko vyriešené, ale formuje sa to do konečnej podoby,“ rozhovoril sa päťdesiatnik Ján Haspra a jedným dychom doplnil i meno štvrtej možnej letnej akvizície: „Na prvé predkolo Európskej ligy by mal káder zostať pokope, potom možno pristúpime k nejakým zmenám. Okrem trojice novicov rokujeme aj o príchode Petra Ďungela.“

Ružomberčanov čaká okrem prípravy v domácich podmienkach aj týždňové sústredenie v Poľsku. Aj to poslúži na to, aby do kádra ideálne zapadli nové posily. „Poznám Dalibora Takáča, Macíka, Kružliaka, Gal Andrezlyho. Proti viacerým chalanom som hrával, takže ich poznám. Som veľmi rád a vďačný, že tu môžem byť. Je to pre mňa výzva. Verím, že sa v Ružomberku futbalovo zdokonalím, a že budem platným členom kádra,“ vyjadrila sa jedna z troch posíl Liptákov, krídelník Martin Regáli.

Marek Sapara a Ján Haspra
Trénerský tandem Ružomberka Sapara - Haspra zatiaľ môže počítať s tromi novými posilami (foto: Rudolf Maškurica)

Dvadsaťpäťročný rodák z Prešova bol dlhé roky oporou MFK Zemplín Michalovce, no vedeniu klubu už v zime oznámil, že plánuje zmenu. „V Michalovciach vedeli, že nechcem predĺžiť zmluvu. Predsa len, chcel som vyskúšať niečo nové. Som rád, že sa to podarilo, a že je to práve Ružomberok,“ priblížil Regáli, ktorého transfer sa „zbúchal“ za pár dní: „Bolo to celkom rýchle. Minulý týždeň sa mi ozval pán tréner Haspra, následne pán Bezák a začalo sa to riešiť. Chvalabohu, všetko dobre dopadlo a som tu.“

Hlavné slovo pri angažovaní šikovného stredopoliara mal práve nový kouč mužstva. „Martinova osemročná púť v Michalovciach sa chýlila ku koncu. Pamätám si ho ako veľmi šikovného futbalistu, preto sme sa rozhodli, že to spoločne vyskúšame,“ okomentoval Ján Haspra.

Dôležitú rolu pri rozhodovaní sa o budúcnosti zohral i nedávny úspech Liptákov v podobe konečnej tretej priečky vo Fortuna lige. Vďaka tomu sa predstavia v Európskej lige. „Je to bonus, určite sa na to teším. Niečo podobné som doposiaľ v kariére nezažil. Každý futbalista sníva o tom, že bude hrať v pohárovej Európe,“ zakončil odhodlane Martin Regáli.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia