spravy.sk spravy.sk

Udrží si Ružomberok kapitána? Kružliak si ešte chce zahrať v pohárovej Európe
zdroj: Rudolf Maśkurica

Udrží si Ružomberok kapitána? Kružliak si ešte chce zahrať v pohárovej Európe

Hoci sa o jeho prestupe do zahraničia nahlas šepká už dlhšiu dobu, Dominik Kružliak je aj na začiatku letnej prípravy pred sezónou 2018/2019 hráčom MFK Ružomberok. Mladý kapitán Liptákov netají, že na stole má rôzne ponuky, aktuálne sa však viac sústredí na blížiace sa prvé predkolo Európskej ligy.

Niekdajší mládežnícký reprezentant Slovenska dlhodobo patrí k najlepším obrancom Fortuna ligy. O mesiac oslávi 23. narodeniny, jeho transfer do zahraničia preto doslova visí vo vzduchu. V minulosti o jeho služby prejavila záujem talianska Atalanta či turecký Trabzonspor. „Momentálne to neriešim, hoci záujem nejakých klubov registrujem. Je len začiatok prípravy, koncentrujem sa na tvrdú robotu. Čo príde potom, uvidíme,“ rozhovoril sa odchovanec ružomberského futbalu.

V prípade možného prestupu nechcel Dominik Kružliak nič konkretizovať, napokon ale predsa len potvrdil, že interes o neho prejavil klub spoza našich hraníc. „Je to súťaž zo zahraničia, prejavili vážnejší záujem, ale nechcem nič predbiehať. Možné je všetko. Zmluvu mám ešte na rok. Letná príprava je krátka, už o mesiac nás čaká Európska liga. Rád by som tu odohral nejaké predkolo. Pohárovú Európu sa nám podarilo vybojovať len druhýkrát za ostatných jedenásť rokov, čo je veľký úspech. Tešíme sa na to,“ dodal šikovný stopér. 

Dominik Kružliak, Jan Čtvrtečka
O mladého stopéra Liptákov je dlhodobo záujem v zahraničí (foto: Rudolf Maškurica)

Pod Čebraťom sa po úspešnej sezóne udiali výrazné zmeny, keď trénera Holoubeka nahradil tandem Ján Haspra - Marek Sapara. „Sezóna nám vyšla, no už sú tu noví tréneri. Poznáme ich, máme pred nimi rešpekt. Sú to skvelí ľudia, skvelí tréneri. Tešíme sa na prácu s nimi,“ potvrdil Kružliak, ktorý bude s novými trénermi a svojimi spoluhráčmi na budúci utorok pozorne sledovať žreb prvého predkola Európskej ligy. Koho by si želal za súpera? „Študoval som si menoslov možných súperov. Ja by som si v prvom predkole skôr prial priechodného súpera, ak by sme to zvládli, potom by sme si mohli zmerať sily s nejakým zvučnejším klubom.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia