spravy.sk spravy.sk

Náhrada za Šporara? Slovan má na lane talentovaného Gréka
zdroj: paokfc.gr

Náhrada za Šporara? Slovan má na lane talentovaného Gréka

Aj napriek tomu, že bratislavský Slovan celkom jednoznačne ovládol uplynulý ročník Fortuna ligy, vedenie klubu nechce podceniť letné transferové okno. „Belasí“ hodlajú posilniť káder minimálne o dvoch hráčov.

Už po minulotýždňovom úvodnom zraze letnej prípravy Slovanisti avizovali, že pracujú na posilnení kádra. Post hrotového útočníka s určitosťou vystužia v prípade, že si neudržia slovinského kanoniera Andraža Šporara. Dlhodobo tiež hľadajú nového ľavého obrancu a ofenzívneho stredopoliara.

Zatiaľ, čo pri hľadaní kvalitného ľavého beka Slovan už viac než rok nedokáže nájsť vhodného adepta, zdá sa, že pozíciu útočníka už má vyriešenú. Aspoň to tvrdí portál gazzetta.gr, podľa ktorého to má na Tehelné pole namierené 19-ročný Georgios Tzovaras z PAOK-u Solún. Potvrdilo by to slová o tom, že Slovan posilní zahraničný reprezentant do 21 rokov. 

Dobre stavaný (186 cm) rodák z Volosu reprezentuje Grécko od mládežníckych kategórií. V uplynulej sezóne hrával za juniorský tím PAOK-u, za ktorý strelil osem gólov a pridal štyri asistencie. „Po 4,5 roku prišiel čas rozlúčiť sa. Ďakujem všetkým ľuďom v klube, najmä trénerovi Pablovi Garciovi za všetko, čo ma naučil. Prajem svojim spoluhráčom len to najlepšie, hlavne veľa zdravia, pretože to je to najpodstatnejšie,“ cituje spomenutý portál „rozlúčkové“ slová talentovaného Tzovarasa.

O tom, či skutočne posilní bratislavský Slovan a či rozšíri ofenzívne možnosti, alebo bude náhradou za Andraža Šporara, sa rozhodne v najbližších dňoch.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia