spravy.sk spravy.sk

Slovan zatiaľ s okliešteným kádrom, hráči sa z reprezentácií vrátili zranení
zdroj: TASR/AP

Slovan zatiaľ s okliešteným kádrom, hráči sa z reprezentácií vrátili zranení

Hráči slovenského majstra Slovana Bratislava zaberajú pod taktovkou trénera Martina Ševelu už od stredy 5. júna s cieľom pripraviť tím na ťažké leto s vysokými ambíciami v pohárovej Európe.

Káder Slovana sa zatiaľ významne neobmenil, opustil ho iba rakúsky ľavý obranca Stefan Stangl a do mužstva prišli stopér Myenty Abena a krídelník Erik Daniel. „Už po skončení minulej sezóny som sa vyjadril, že bude dôležité udržať káder pokope. To sa nám podarilo, navyše sme sa posilnili o Abenu či Daniela,“ sršal spokojnosťou Ševela, ktorý má z oboch novicov zatiaľ pozitívne dojmy. „Čo som mal možnosť vidieť na tréningu, od oboch cítiť ochotu na sebe pracovať, chcú sa zlepšovať každý jeden tréning. Do Slovana prichádzajú len hráči, ktorí musia klopať na dvere základnej zostavy, preto verím, že neprišli len do konkurencie, ale budú miešať karty na svojich pozíciách aj z pohľadu základnej zostavy.“

Náročnejšia situácia je z pohľadu českého krídelníka, ktorý zmluvu so Slovanom podpísal už v zime, čím sa dostal do nemilosti vo svojom predchádzajúcom pôsobisku. „Bola tam určitá penalizácia zo strany Ružomberka, trénoval jedine s ružomberskou juniorkou či devätnástkou. Po prvých tréningách u nás mal toho dosť. Rozprávali sme sa o tom a jeho záťaž nastavujeme tak, aby boli tréningy preňho prospešné a aby neprišlo k zraneniu,“ dodal Ševela. Ten mal mať v kádri aj obrancu Vernona de Marca, ten sa však dodnes ešte nepridal k tímu. „Hosťovanie v poľskom klube je zmluvne viazané do 30. júna, preto ešte riešia s manažérom tieto administratívne záležitosti. Bol by som rád, aby sa to doriešilo čím skôr, už dnes je možno neskoro. Chcem totiž vidieť, v akej sa nachádza forme a aká je jeho kvalita. Má to aktuálne vo svojich rukách,“ poznamenal k hráčovi, ktorého vie prípadne využiť aj na ľavom kraji obrany, podobne ako odchovanca Kozlovského, ktorý sa vrátil z hosťovania v Petržalke.

Na snímke hlavný tréner Martin Ševela
Hlavný tréner Martin Ševela v obkolesení novinárov. (foto: tasr)

Otázne zatiaľ zostáva, kedy budú belasí na tréningoch v plnej sile. Určité zranenia totiž trápia aj reprezentantov, Slovinec Šporar nebol v druhom zápase na súpiske pre problémy s ramenom, Bulhar Božikov striedal pre menšie zranenie po prvom polčase, so zranením sa vrátil zo slovenskej dvadsaťjednotky Strelec a aktuálne podstupuje určité vyšetrenia. S mužstvom zatiaľ netrénujú ani Ljubičič či de Kamps. „Mrzí ma zranenie Šporara, pretože pri výhre 5:0 v Lotyšsku bola pravdepodobnosť, aby dal gól aj on. Nejde ale o žiadne veľké zranenia, všetci reprezentanti aj s Greifom či Holmanom dostanú do konca týždňa voľno, pretože si veľa dovolenky užiť nemohli. Neskôr sa pripojil aj Rabiu, kde sme chceli byť ústretoví z pohľadu vierovyznania a boli sme obozretní, čo sa týka ramadánu. Zranenie Ljubičiča si vyžiada ešte tri dni, de Kampsa možno týždeň. Verím, že budúci týždeň by sme už mohli byť kompletní,“ uzavrel tréner Ševela.

Šancu v letnej príprave dostanú aj niektorí hráči majstrovského dorastu, tých však ešte v nasledujúcich dňoch čakajú pohárové povinnosti. „Devätnástka bola majstrovská v rámci svojej kategórie, preto šancu dostanú a ak preukážu kvalitu, nemám problém ich zaradiť aj do základnej zostavy. Vyskočil už Dávid Strelec, ktorý dokazoval svoju kvalitu a absolvoval v áčku počas minulej sezóny dostatočnú minutáž. Pripoja sa k nám aj brankár Trnovský, stredopoliar Potoma a verím, že ešte dvaja či traja hráči.“ Podľa slov by však mali mladíci dokazovať svoje kvality najmä v B-tíme, ktorý postúpil z bratislavskej tretej ligy do celoslovenskej druhej najvyššej súťaže. Slovan však čaká náročná príprava, počas ktorej sa už 18. júna dozvedia svojho súpera v pohárovej Európe, v termínoch 9./10. júl, respektíve 16./17. júl ich čaká prvý dvojzápas v Lige majstrov a 20. júna štartuje nový ročník Fortuna ligy.

Program letnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava na sezónu 2019/2020

5. jún: začiatok individuálnej prípravy a fyzické testovanie
15. jún o 14:30:
 KFC Komárno – ŠK Slovan (v Komárne)
18. jún o 17:00:
 ŠK Slovan – 1. FC Slovácko (v Malackách)
22. jún o 18:00:
 ŠK Slovan – Baník Ostrava (na Pasienkoch)
24. jún – 30. jún:
 sústredenie mužstva v Šamoríne
25. jún o 16:00: 
ŠK Slovan – Bohemians 1905 (na Pasienkoch)
30. jún o 18:00:
 ŠK Slovan – Slavia Praha (na Tehelnom poli)
3. júl o 18:00:
 ŠK Slovan – SKN St. Pölten (na Pasienkoch)

 


Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia