spravy.sk spravy.sk

Ponuky sa točia najmä okolo Šporara, Slovan už hľadá útočníka
zdroj: skslovan.com/Miro Gasidlo

Ponuky sa točia najmä okolo Šporara, Slovan už hľadá útočníka

Úradujúci slovenský majster ŠK Slovan Bratislava začal letnú prípravu ako prvý fortunaligista už v priebehu minulého týždňa, v utorok doobeda sa pred médiá postavili aj predstavitelia klubu a informovali verejnosť o aktuálnej situácii v mužstve.

Na Slovensko nezvyčajnou situáciou je, že sa belasým podarilo udržať prakticky celý káder z úspešnej minulej sezóny. V kolónke odchodov sa eviduje len jedno meno, ľavý bek Stefan Stangl nepresvedčil o svojich kvalitách. Dvadsaťsedemročný Rakúšan nastúpil len raz za A-tím, necelú hodinu si odkrútil v Ružomberku, kde Slovan zaznamenal jednu zo svojich dvoch prehier. Aj vzhľadom na dominantný ročník ale telefón na Tehelnom poli stále zvoní. „Momentálne neevidujeme žiadne konkrétne ponuky, aj keď je pravda, že tímy stále sondujú okolo našich hráčov. Každý jeden z nich potvrdzoval kvalitu počas celej sezóny, preto záujem o Šporara, Mohu, Čavriča či Dražiča je pochopiteľný. Všetci hráči ale majú dlhodobé zmluvy s takými kvalitatívnymi podmienkami, že by musela prísť veľmi výhodná ponuka pre hráča i pre klub, aby sme niekoho pustil,“ povedal športový riaditeľ Slovana Bratislava Richard Trutz.

Najzaujímavejšia ponuka prišla v posledných dňoch pre 29-gólového kanoniera z minulej sezóny, prestupová suma však nespĺňala očakávania Slovana. Nie je však vylúčené, že by slovinský útočník mohol napokon zmeniť dres, aj preto sa vedenie klubu pripravuje aj na túto alternatívu. „Stále sledujeme situáciu na hráčskom trhu a chceme byť pripravení, keby náhodou prišlo k nejakému odchodu. Chceme zdvojiť každý post, aby bola konkurencia v každej oblasti. Pracujeme na príchode stredopoliara i útočníka, hľadáme aj ľavého krajného obrancu,“ prezradil Trutz

V téme prípadného odchodu Andraža Šporara, o ktorého mal byť podľa médiálnych informácií záujem najmä z Turecka, bol zdržanlivý aj tréner Slovana Martin Ševela„Prestupové obdobie sa ešte len začína. Uvidíme, aká bude jeho pozícia, o hráčov Slovana je veľký záujem. V tomto smere je všetko otvorené. Pokiaľ príde lukratívna ponuka, a najhorúcejšia situácia je okolo Šporara, tak budeme musieť zvážiť alternáciu, ktorá bude spĺňať podobné kvality.“ V zákulisí sa spomínal záujem belasých o služby Nitrana Tomáša Vestenického, tréner ale vylúčil príchod slovenských útočníkov. „Na Slovensku nemáme na hrotovú pozíciu dostatočnú kvalitu, Andraž skončil v tabuľke strelcov s veľkým náskokom pred ostatnými a predčil všetkých. Ak odíde, budeme sa musieť popozerať skôr po iných krajinách,“ uzavrel Ševela.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia