spravy.sk spravy.sk

Talent chcel rozviť v Slovane, posilnil Trnavu. Jakubek sa vracia do prvej ligy
zdroj: TASR

Talent chcel rozviť v Slovane, posilnil Trnavu. Jakubek sa vracia do prvej ligy

Víťaz posledného ročníka národného pohára Slovnaft Cup FC Spartak Trnava odštartoval v pondelok 10. júna letnú prípravu pred sezónou 2019/2020 už pod taktovkou portugalského trénerského dua Ricardo Chéu - Nuno Barbosa. Nechýbalo ani niekoľko nových tvárí na tréningu, zväčša spoza hraníc.

Jedinou už potvrdenou posilou do nového ročníka sa stal defenzívny stredopoliar Matej Jakubek. Odchovanec Dubnice sa už vo svojich 16 rokoch stal kapitánom tímu, následne po mládežníckom reprezentantovi siahol Slovan Bratislava. Vinou zranení sa však nedokázal presadiť a naplno rozviť svoj talent. V posledných rokoch sa vrátil do materského klubu, za ktorý hrával pravidelne druhú ligu.

Paradoxne, aj keď sa ešte na jeseň klub chválil filozofiou práce so slovenskými futbalistami, pred novou sezónou prišiel nielen tréner zo zahraničia, ale aj väčšina nových potenciálnych posíl. Do prípravy áčka sa z B-tímu zapojil Tyriq Kareem z Karibiku, na skúšku prišli z talianskej Trestiny (4. liga) stredopoliar Goh Kadele z Pobrežia Slonoviny, africký stredopoliar Amicha Landry, z nižšej holandskej súťaže ľavý obranca Mauro Suarez a mládežnícky reprezentačný krídelník Svajunas Čyžas z Litvy.

Ricardo Chéu (Spartak Trnava)
Bývalý tréner Senice Ricardo Chéu viedol v pondelok prvý tréning Spartaka Trnava. (foto: TASR)

O preorientovaní sa klubu na zahraničných futbalistov sa špekulovalo od oznámenia príchodu trénera Chéua, ktorý doteraz pracoval v Senici s početnou skupinou legionárov. Vedenie Trnavy ale fanúšikov upokojuje: „Našou prioritou je mať čo najviac Slovákov v kádri. No otázka národností nie je pre mňa prvoradá, ak ide o rozdielového hráča,“ poznamenal pre Trnavský hlas generálny manažér Marián Černý„V Senici sme mali dobrých hráčov, ale nerozmýšľam veľmi týmto smerom. Potrebujeme angažovať hráčov, ktorí sa budú identifikovať so Spartakom. V Trnave máme dobrých futbalistov a pokúsime sa k nim doplniť posily, ktoré budú schopné uniesť tlak fanúšikov a trnavského prostredia,“ vyjadril sa na margo zmien Chéu

Budúcnosť aktuálnych hráčov však ostáva nateraz otázny. „Gro hráčov má zmluvy do konca júna, budeme s nimi rozprávať, na základe dohody s trénerom a jeho odporúčaní budeme riešiť ich zotrvanie,“ uviedol na začiatku prípravy Černý. Aktuálne je známy odchod minimálne siedmich hráčov. Stopér Abena posilnil bratislavský Slovan, Pekár bude hrať tretiu ligu za Myjavu, Dudl, Kulhánek i Rada sa vrátili do materských klubov a dvojica Ashiru - Miesenböck si hľadá nový angažmán. Hosťovanie sa skončilo aj Markoskimu, Spartak má záujem o jeho pokračovanie. Naopak, dni sú zrejme zrátané pre dvojicu Brigant - Lovás. 

Na úvodnom tréningu chýbal brankár Bolek pre rodinné dôvody, Grendel a Mihálik pre zranenia, Tumma trénoval len individuálne, Brazíličania Lovat a Tavares majú predĺžené dovolenky. Prvý tréning naopak absolvovali traja navrátilci z hosťovania - brankár Peter Urminský (Trenčín), záložník Filip Dangubič (Senica) a útočník Tomáš Vantruba (Malženice).

Káder Spartaka Trnava v úvode letnej prípravy:

Brankári: Rusov, Takáč, Urminský

Obrancovia: Hing-Glover, Čonka, Turňa, Košút, Janečka, Suarez

Stredopoliari: Sloboda, Dangubič, Mihálek, Horvát, Čyžas, Landry, Kadele, Kareem, Jakubek

Útočníci: Yilmaz, Depetris, T. Vantruba

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia