spravy.sk spravy.sk

Nežiadaný v Reale aj Bayerne. O Jamesa bojuje nečakaný záujemca
zdroj: TASR/AP

Nežiadaný v Reale aj Bayerne. O Jamesa bojuje nečakaný záujemca

James Rodríguez nezažíva v posledných mesiacoch najšťastnejšie obdobie. Po tom, čo strávil dva roky na hosťovaní v nemeckom Bayerne Mníchov, je aktuálne prakticky bez angažmánu a jeho budúcnosť je neistá.

Bavorskí "Die Roten" sa rozhodli neuplatniť si opciu na trvalé odkúpenie Kolumbíjčana. Začiatkom júla sa tak 27-ročný krídelník vráti ku svojmu kmeňovému zamestnávateľovi - Realu Madrid. Tam by však nemal zotrvať dlho. "Biely balet" podľa španielskych médií nemá v úmysle ponechať si ho a plánuje jeho predaj za približne 42 miliónov eur. Hlási sa pritom viacero záujemcov.

Najčastejšie sa v súvislosti s Jamesovou budúcnosťou skloňujú anglické tímy Arsenal Londýn či Manchester United, ale aj taliansky Juventus Turín. Hlási sa však nový záujemca, pre ktorého by bol tento angažmán najdrahší v histórii klubu. Podľa informácií webu Corriere dello Sport má najbližšie k získaniu kolumbijského futbalistu SSC Neapol. 

V prípade zrealizovania tohto transferu by James opäť spolupracoval s trénerom Carlom Ancelottim, s ktorým sa stretol už v Reale Madrid aj Bayerne Mníchov. Je však otázne, či "partenopei" zaplatia takúto sumu. Doteraz najdrahší prestup pod Vezuv sa zrealizoval v roku 2013, kedy SSC priviedol do klubu Gonzala Higuaína za 37 miliónov eur. Najlepší strelec na MS 2014 navyše údajne v prípade prestupu požaduje plat vo výške 6 miliónov eur ročne.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia