spravy.sk spravy.sk

Ako si ich rozdelia? Kluby z Manchestru a 200-miliónový boj o duo z Portugalska
zdroj: TASR/AP

Ako si ich rozdelia? Kluby z Manchestru a 200-miliónový boj o duo z Portugalska

Futbalové kluby z Manchestru sú známe veľkou rivalitou nielen na ihrisku, ale aj na prestupovom trhu. City a United sa už počas najbližšieho leta chcú pobiť o dvojicu úradujúcich šampiónov Ligy národov. Obidva kluby zacielili na duo Portugalčanov a predpokladá sa, že kým jeden bude priorita pre "Citizens", druhý by mal posilniť tím "červených diablov".

Ostatný šampión anglickej Premier League plánuje do svojho kádra získať jedného z najtalentovanejších útočníkov súčasnosti Joaa Félixa. Ofenzívny "klenot" Benficy Lisabon patrí medzi najžiadanejších mladých futbalistov v súčasnosti. V tak mladom veku už v uplynulej sezóne skóroval za "orlov" 20 súťažných gólov v 43 dueloch, k čomu pridal aj 11 asistencií a portugalské médiá ho označujú za nového Cristiana Ronalda.

ManCity plánuje za jeho služby zaplatiť 120 miliónov eur, v hre o tohto mladíka sú však aj Real Madrid či Bayern Mníchov. Felix je podľa periodika The Sun aj v hľadáčiku ManUnited, konkurenčné mužstvo z Etihad Stadium mu však ponúka astronomický plat vo výške šesť miliónov ročne a kontrakt na päť rokov. Celkovo by si tak mladík prišiel za polovicu dekády na 30 miliónov eur.

Je otázne, či by "The Red Devils" dokázali preplatiť túto ponuku. Ich prioritou je však angažmán iného Portugalčana. Ako tvrdí The Sun, tím z Old Traffordu chce na svoj štadión priviesť Bruna Fernandesa zo Sportingu Lisabon. Dvadsaťštyriročný stredopoliar by mal anglický klub vyjsť na 75 miliónov eur. 

Spomínaný záložník sa dostal do povedomia európskych veľkoklubov po uplynulom ročníku, kedy v 50 súťažných zápasov zo svojej pozície strelil až 31 gólov. Aj preto ho označujú za "portugalského Franka Lamparda". Manchester United je pritom podľa britskej tlače iba pár krokov od oficiálneho potvrdenia o kúpe tohto hráča, o ktorého sa zaujímal aj ManCity.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia