spravy.sk spravy.sk

Lobotka v hľadáčiku anglického klubu. Za "nového Modriča" ponúka mastnú sumu
zdroj: twitter.com

Lobotka v hľadáčiku anglického klubu. Za "nového Modriča" ponúka mastnú sumu

Stanislav Lobotka by počas letného prestupového obdobia mohol zmeniť svojho klubového zamestnávateľa. V španielskej Celte Vigo je od leta 2017 a v nedávno skončenej sezóne sa podieľal na úspešnej záchrane klubu v La Lige. Na západe Španielska však zotrvať nemusí. O služby šikovného záložníka sa totiž zaujíma viacero veľkoklubov, do popredia sa ale dostáva anglický West Ham United.

"Kladivári" podľa viacerých zahraničných zdrojov plánujú získať slovenského futbalového reprezentanta do svojho kádra už počas blížiaceho sa leta. Nie je pritom jediný, po kom pokukujú. Tím z Londýna chce rovnako zo Celty Vigo podpísať aj útočníka Maxiho Gómeza. Za spomenuté duo ponúka vedenie účastníka Premier League údajne až 60 miliónov eur. Referujú o tom viaceré zahraničné zdroje vrátane talianskej televízie Sky Italia.

Rovnakú informáciu prinášajú aj viaceré britské médiá. Tie sa zároveň zamýšľajú nad tým, kto je pre Angličanov pomerne neznámy Lobotka. Rodáka z Trenčína označuje web football.london v titulku za nového Luku Modriča. Vo svojej správe uvádza, že "kladivári potrebujú čerstvé nohy v strede poľa. To sú kvality, ktorými Lobotka oplýva a dokázal si utvoriť dobrú reputáciu v Celte Vigo aj napriek tomu, že klub sa trápil. V minulosti bolo jeho meno spájané aj so záujmom FC Chelsea či Paríža St. Germain," píše spomenutý web o 24-ročnom záložníkovi, ktorý má v týchto dňoch reprezentačné povinnosti.

V médiách sa v súvislosti s hráčom Celty spomínal aj záujem Neapola, Betisu Sevilla, Tottenhamu aj iných klubov a ďalších. Sám Lobotka nedávno priznal, že konkrétne ponuky prišli zo Španielska, ale aj Nemecka. "Zatiaľ je to ešte priskoro riešiť. Všetko má v rukách agent. Ak by som mal odísť, musí to byť jedine do lepšieho klubu. V Španielsku sa mi páči, krajina mi vyhovuje. Ponuka by teda musela prísť naozaj z dobrého klubu, aby som zmenil pôsobisko," ozrejmil pár dní dozadu Lobotka pre ProFutbal.sk.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia