spravy.sk spravy.sk

Holandský mladík je na roztrhanie, C. Ronaldo ho lanári do Juventusu
zdroj: TASR/AP

Holandský mladík je na roztrhanie, C. Ronaldo ho lanári do Juventusu

Nielen myšlienky na oslavy mal v hlave Cristiano Ronaldo po tom, čo v nedeľu s Portugalskom získal cennú trofej za celkový triumf v Lige národov. Po tom, čo úradujúci majstri Európy zdolali Holanďanov 1:0, myslel očividne aj na klubovú budúcnosť. Pred odovzdávaním trofeje sa pristavil pri talentovanom mladíkovi Matthijsovi de Ligtovi a oslovil ho s ponukou, ktorá sa mu zrejme bude ťažko odmietať.

CR7 odkázal 19-ročnému stopérovi, aby počas letného prestupového obdobia prišiel do Juventusu Turín. Mladý reprezentant "krajiny tulipánov" to potvrdil aj v neskoršom rozhovore pre tamojšiu televíziu NOS. "Áno, môže to byť pravda. Ak mám byť úprimný, úplne som mu najprv nerozumel, bol som trochu v šoku. Následne som sa usmial, ale neposkytol som mu žiadnu odpoveď. Po prehranom dueli sa takými vecami skrátka nezaoberáte. V tom momente vo mne prevládalo sklamanie," priznal De Ligt.

V súčasnosti patrí vychádzajúca hviezda Ajaxu Amsterdam medzi najprogresívejších mladých zadákov na svete. Hovorí sa predovšetkým o záujme FC Barcelona, ale i klubov ako Paríž St. Germain, Manchester United či FC Liverpool. Rodák z Leiderdorpu však podľa vlastných slov ešte nie je rozhodnutý, kam povedú jeho ďalšie kroky v kariére. "Teraz mám v pláne ísť na dovolenku a trochu si oddýchnuť. Potom sa uvidí. Najdôležitejšie pre mňa je, aby som pravidelne hrával," vyjadril sa smerom ku svojej budúcnosti De Ligt.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Liga národov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia