spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Posledným druholigovým nováčikom je Beluša!
zdroj: FK Beluša

VIDEO: Posledným druholigovým nováčikom je Beluša!

Druhá liga už pozná aj svojho posledného nováčika. Po trojici FC Košice, ŠK Slovan Bratislava B a MFK Ružomberok B spečatili postup do celoštátnej súťaže aj futbalisti Beluše z III. ligy Západ.

Zatiaľ, čo v ostatných troch tretích ligách sa o víťazovi a postupujúcom rozhodlo už v predstihu, na západe to bola dráma do samého konca. Beluša síce mala situáciu vo vlastných rukách, no v záverečnom kole nesmela zaváhať, pretože na chrbát jej nebezpečne dýchal druhý Púchov. Ten cez víkend zdolal rezervu Zlatých Moraviec 3:2, no 55 bodov mu napokon stačilo len na druhé miesto. Beluša totiž doma hladko porazila Galantu 3:0 a so ziskom 57 bodov oslavuje postup do druhej ligy.

Futbalisti Beluše si v budúcej sezóne zahrajú celoštátnu druhú ligu (foto: FK Beluša)
Tretiu ligu Západ ovládli futbalisti Beluše o dva body pred Púchovom (foto: FK Beluša)

O tom, ktoré tímy sa napokon definitívne predstavia v II. lige sa rozhodne po 15. júni. Do tohto termínu totiž môžu kluby podávať prihlášky do súťaže. V ostatných dňoch sa nahlas špekulovalo o budúcnosti Bardejova či Šamorína, ale i o postupových ambíciách ružomberského "béčka" a Beluše. K dnešnému dňu (10. jún 2019) sú do II. ligy prihlásení FC Košice, MFK Ružomberok B, MŠK Žilina B, KFC Komárno, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, FK Poprad a FK Železiarne Podbrezová.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia