spravy.sk spravy.sk

Na Záhorí futbalovo vyrastal 15 rokov. Mladý talent zo Senice odchádza do Česka
zdroj: fksenica.eu

Na Záhorí futbalovo vyrastal 15 rokov. Mladý talent zo Senice odchádza do Česka

V Senici futbalovo vyrastal od útleho detstva. V klube zo Záhoria strávil dlhých pätnásť rokov, nastal však čas na zmenu. Talentovaný mladý útočník Dominik Martišiak si teraz našiel nový klub a presunie sa pritom iba kúsok za hranice. Jeho novým domovom sa stane český Baník Ostrava, ktorý nedávno ulovil aj iného Slováka Milana Lalkoviča. Ako priznal aj samotný 18-ročný ľavý krídelník, senické mužstvo sa mu opúšťa ťažko.

"Prežil som v ňom celé svoje detstvo. Vyrástol som ako futbalista, ale aj ako človek. Senica je môj domov a bude mi za ním smutno. Mám však pred sebou novú výzvu, Senicu budem naďalej sledovať a fandiť jej tak ako doteraz," priznal pred odchodom do českej Fortuna ligy Martišiak pre oficiálny web Seničanov. V drese "áčka" debutoval už vo veku 16 rokov. "Prejsť si senickou akadémiou a postupne sa dostať do A-tímu je pre každého futbalistu tohto klubu splneným snom. Sú to krásne pocity. Verím, že to bude v Senici pokračovať aj naďalej, aby mladí chalani z akadémie dostávali priestor a mohli si plniť svoje sny," dodal.

V nedávno skončenej sezóne však nedostával príliš veľa herných príležitostí. Pri konkurencii viacerých legionárov naskočil iba do dvoch stretnutí v pozícii striedajúceho hráča, na ihrisku pobudol štyri minúty. "V tak mladom veku nie je jednoduché presadiť sa v A-mužstve. Niekedy v tom zohráva veľkú úlohu aj šťastie a mnoho iných faktorov. Ja osobne som bol rád za každú šancu v prvom tíme. Rovnako ma veľmi teší, že Senica bude prvoligová aj v nasledujúcej sezóne," zhodnotil mladý zakončovateľ. Ten väčšinu ročníka strávil v "devätnástke", kde dostával podstatne viac príležitostí.

Martišiaka teší, že sa už v mladom veku dokázal dostať aj do zahraničia, záujem oňho prejavili ešte oveľa skôr aj známe veľkokluby. "Ako útočníka teší počet strelených gólov v každej jednej sezóne. Na zahraničných skúškach som si vyskúšal glasgowské kluby Celtic či Rangers a k tomu aj Dundee United. Za úspech považujem aj to, že v mojich pätnástich rokoch sa o mňa zaujímala Aston Villa. Jedného dňa by som to určite chcel dotiahnuť do Premier League, mojím vysneným mužstvom je Manchester United," netají svoje veľké sny Martišiak, ktorého však čaká teraz iná výzva. V Česku zrejme začne letnú prípravu na "farme" u druholigistu.

"Presný letný harmonogram zatiaľ neviem. Rysuje sa možné hosťovanie v druholigových Vítkoviciach. Všetko je však v štádiu riešenia. Určite by bolo pre mňa skvelé nastupovať v druhej lige a dostať šancu dokázať, že v Baníku Ostrava nie som iba náhodou," vysvetlil Martišiak a na záver rozhovoru pre klubový web dodal, že v senickom drese by sa ešte niekedy chcel predstaviť. "Verím tomu, že sa domov ešte jedného dňa vrátim."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia