spravy.sk spravy.sk

Podbrezová odpíše juniorku, známe sú prvé príchody aj odchody hráčov
zdroj: TASR

Podbrezová odpíše juniorku, známe sú prvé príchody aj odchody hráčov

Päť rokov vydržal futbalový klub z Podbrezovej medzi slovenskou elitou, po nevydarenom ročníku 2018/2019 sa však musí porúčať naspäť do II. ligy. Horehronci sú, samozrejme, sklamaní. Čo je však isté, je aj to, že v klube musia nastať zmeny, ak sa chce vrátiť medzi elitu. Tému viacerých zmien, ale aj príčin zlej sezóny otvoril generálny manažér FK Železiarne Miroslav Poliaček.

"Sezóna sa nedá hodnotiť inak ako neúspešná. Vypadli sme z Fortuna ligy a sme si vedomí chýb, ktoré sme urobili a aj okolností, ktoré hrali proti nám. Či už sú to zranenia kľúčových hráčov a téma rozhodcov, ku ktorej sa ďalej už vyjadrovať nebudem, bolo už povedané dosť. Boli zápasy, ktoré sme mali zvládnuť a dnes by sme sa nebavili o tom, že vypadávame," začal Poliaček svoje rozprávanie pre oficiálny web klubu. Okrem toho podotkol, že nespokojnosť prevláda nielen s "áčkom", ale aj mladšími kategóriami.

Zmeny pocítia aj mladší

"Najväčšiu radosť nám urobila 'devätnástka', z ktorej sme priebežne počas celého roku posúvali tých najlepších hráčov do vyššej kategórie, či už do juniorky alebo 'áčka', s čím sa popasovali tréneri veľmi dobre. V každej ďalšej mládežníckej kategórii vidíme rezervy. Napriek tomu každý tréner robil čo sa dalo, rovnako sú tam rôzne príčiny neúspechov. Či už počet hráčov, zranenia a podobne. Od leta chceme zaviesť aj v mládeži iné metódy, kde sme do klubu prijali nových ľudí, ktorí by nám mali pomôcť skvalitniť prácu v mládeži. Zároveň pracujeme aj na doplnení mládežníckych družstiev o najlepších hráčov na Slovensku, čo by výrazne zvýšilo kvalitu," priznáva GM "železiarov".

GM futbalového klubu z Podbrezovej hovorí o zmenách v klube. foto: zpfutbal.sk
GM futbalového klubu z Podbrezovej hovorí o zmenách v klube. foto: zpfutbal.sk

Príprava na novú sezónu začne už počas tretieho júnového týždňa a príde viacero zmien. Tá najdôležitejšia sa dotkne určite juniorky. "Toto družstvo už nebude štartovať v žiadnej súťaži, z čoho bude vyplývať väčší počet hráčov zapojených do prípravy 'áčka'. Šancu dostanú aj hráči končiaci v doraste, ako aj ostatní hráči a v priebehu dvoch týždňov zredukujeme káder na počet 22 hráčov a traja brankári. Sme v rokovaniach s nejakými klubmi o možnosti farmárskeho družstva, aby hráči, ktorí nedostanú príležitosť v 'áčku', mali možnosť hrať súťažné zápasy," definoval dôležitú zmenu Poliaček.

Viacerí si pobalia kufre, kouč ostáva

Z Podbrezovej podľa všetkého odíde aj viacero opôr. Stále prebieha viacero rokovaní, už teraz však GM klubu otvorene priznal, kto sa bude porúčať. "Zmluva skončila Matúšovi Mikušovi, no určite mu dáme možnosť v prípade jeho záujmu po doliečení zranenia, aby sa prišiel ukázať. Nebránime sa tomu, aby u nás pokračoval. Zmluva skončila Filipovi Hlohovskému, hosťovanie Martinovi Vantrubovi. Dávid Leško prejavil záujem o zahraničný angažmán a ak sa mu podarí nájsť klub, nebudeme mu brániť odísť," hovorí Poliaček k odchodom a prezrádza aj to, s kým do novej sezóny ráta, prípadne koho si chce udržať.

Tréner Vladimír Veselý ostáva. foto: tasr
Tréner Vladimír Veselý ostáva. foto: tasr

"Máme záujem o predlženie spolupráce s Mirom Viazankom. Ten si ešte má rozmyslieť, či bude ďalej pokračovať. Z nových hráčov sme dohodnutí s Jakubom Šulcom z Interu Bratislava. O ďalších menách hovoriť zatiaľ nechceme. Obzeráme sa po posilách, určite prídu traja až štyria skúsení hráči, ktorí poznajú druhú ligu. Zmeny nastanú aj v realizačnom tíme, avšak naisto ostáva hlavný tréner Vladimír Veselý," pokračuje Poliaček a dodáva, že do budúcnosti stredoslovenský klub ráta s viacerými futbalistami, ktorí sú aktuálne zdravotne indisponovaní. "Hráči ako Štefánik či Breznanik, ktorí sú pre nás rozdielovými a kľúčovými postavami, sú momentálne zranení, ale v zime sa vrátia. Boli by sme veľmi radi, aby sme pri ich návrate na trávniky boli čo najvyššie v tabuľke," hovorí ďalej GM Podbrezovčanov a dodáva, že klub musí mať, jednoznačne, tie najvyššie ambície.

"Musíme sa držať na špici tabuľky. V druhej lige je veľa mužstiev, ktoré majú len tie najvyššie ambície. Nejdeme hovoriť, že chceme za každú cenu postúpiť, ale cieľ nemôže byť iný. Záležať nám však bude aj na hernom prejave, rozvoji hráčov a to nie len v A-tíme, ale aj celkovo v klube," zakončil pre oficiálny web horehronského klubu Poliaček.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia