spravy.sk spravy.sk

Najhoršia sezóna a ročné čakanie na takýto gól? CR7 je stále najlepší na svete, tvrdí Nani
zdroj:

Najhoršia sezóna a ročné čakanie na takýto gól? CR7 je stále najlepší na svete, tvrdí Nani

Cristiano Ronaldo bol opäť ústrednou postavou zápasu. Portugalsko vďaka jeho hetriku zdolalo v stredajšom semifinále Ligy národov Švajčiarsko 3:1 a zahrá si o celkový triumf v tejto novozaloženej futbalovej súťaži. A to aj vďaka dobre zahranej štandardke CR7 v 25. min, po ktorej padol úvodný gól tohto merania síl. Na úspešnú trefu z priameho kopu sa portugalská hviezda načakala poriadne dlho.

Zakončovateľ Juventusu Turín nedal v rámci nedávno skončenej klubovej sezóny ani jeden presný zásah z 23 zahrávaných priamych kopov. Naposledy z neho skóroval tiež v národnom drese ešte 15. júna 2018 na MS v Rusku proti Španielom (3:3). Na takýto elegantný presný zásah čakal preto až 355 dní, a teda necelý rok. Prišiel ale vtedy, keď to jeho vlasť potrebovala.

"Samozrejme, bol to veľmi pekný gól a veľmi dôležitý, ako boli aj dva ďalšie. Som za ne šťastný, ale najdôležitejšie je, že sme vyhrali a dostali sa do finále. Bol to ťažký zápas, pretože Švajčiarsko má skvelý tím a jeho hráči boli nebezpeční. My sme však mali viac šancí a zaslúžili si zvíťaziť," povedal nadšený C. Ronaldo po zápase pre web uefa.com.

Nebol to jediný hviezdny moment rodáka z Madeiry. V samotnom závere tohto merania síl strelil v rozmedzí dvoch minút ďalšie dva góly a mohol sa tešiť z 53. kariérneho hetriku a méty 88 gólov v najcennejšom drese. Známy denník Marca iba nedávno poukázal na fakt, že Portugalčan má za sebou svoju najhoršiu sezónu za poslednú dekádu - za "bianconeri" dal vo všetkých súťažiach v rámci uplynulého ročníka "iba" 28 gólov. Menej dal iba v sezóne 2008/2009 (26) za Manchester United pri jeho derniére v tomto klube.

Jeho tímoví kolegovia to však vidia inak a po úspešnom semifinále Ligy národov sa dočkal aj veľkých ód. "Má za sebou skvelú sezónu a aj v tomto stretnutí si tak počínal. Nie je jednoduché hrať v Taliansku, lebo obrancovia tam odvádzajú kvantum defenzívnej roboty. Dal veľa gólov, stále je najlepší na svete," chválil svojho hviezdneho spoluhráča Nani.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Liga národov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia