spravy.sk spravy.sk

Lobotka zaspomínal na pouličný futbal, poodhalil svoju klubovú budúcnosť
zdroj: TASR

Lobotka zaspomínal na pouličný futbal, poodhalil svoju klubovú budúcnosť

„Je úplne jedno, ako finále dopadne. Hlavne, aby vyhral Trenčín,“ sršal humorom a dobrou náladou pred finále mládežníckeho turnaja Futbal v meste, do ktorého sa prepracovali chlapci z Trenčína a Slovana Bratislava, odchovanec AS Trenčín Stanislav Lobotka. Ambasádor propagačnej akcie Únie ligových klubov (ÚLK) prišiel počas voľna v reprezentácii potešiť mladých futbalistov, odfotil sa s nimi a zanechal autogram na pamiatku.

Mladí Trenčania napokon po napínavom súboji na horúcich kachličkách námestia Eurovey skončili strieborní, no smútok z prehry rýchlo opustil aj ich. Všetky zápasy sa niesli vo vyrovnanom duchu a dôležité bolo, aby sa všetci zabavili a zasúťažili si. Po zápase si každý s každým podal ruku a mimo ihriska si loptu kopali medzi sebou aj protihráči. „Zraz pred zápasmi s Jordánskom a Azerbajdžanom naďalej prebieha. Teraz máme voľný čas, ktorý som sa rozhodol využiť tak, že prídem sem. Je príjemné trochu vypadnúť z hotela a vidieť tie deti, s akou vášňou prežívajú futbal. Napĺňa to energiou,“ povedal krátko po príchode do Bratislavy Stanislav Lobotka.

Pohľad na deti aj jeho naplnil nostalgickými spomienkami, ako mladý futbalista si tiež kopal s priateľmi na ulici. „Boli to, veru, zábavné časy. Vyrastal som vo Veľkej Hradnej, dedinke pri Trenčíne. Hneď ako som sa zobudil, pozbieral som chalanov, čo boli u mňa v okolí, zobrali sme loptu a išli sa hrať na betónové ihrisko. Bolo nám jedno či spadneme na tvrdú zem, jednoducho sme mali radosť z futbalu,“ pokračoval slovenský reprezentant, ktorý podobné akcie rád podporuje. „Pre deti je super, ak majú možnosť ukázať, čo sa v nich skrýva a zmerať si sily proti celému Slovensku aj v takejto disciplíne.“

Na bratislavskej promenáde ho síce nikto do nového klubu nelanáril, avšak jeho agent musí na nejaké ponuky reflektovať už od začiatku prestupového obdobia. V médiách sa v súvislosti s hráčom Celty Vigo spomínal záujem Manchestru City, Tottenhamu, Zenitu Petrohrad, Neapola, Betisu Sevilla a ďalších. Sám Lobotka pre médiá priznal, že konkrétne ponuky prišli zo Španielska, ale aj Nemecka. „Zatiaľ je to ešte priskoro riešiť. Všetko má v rukách agent. Ak by som mal odísť, musí to byť jedine do lepšieho klubu. V Španielsku sa mi páči, krajina mi vyhovuje. Ponuka by teda musela prísť naozaj z dobrého klubu, aby som zmenil pôsobisko,“ upresnil pre ProFutbal.sk prestupové šumy Lobotka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia