spravy.sk spravy.sk

Hrošovského prestup do Belgicka je na spadnutie
zdroj: TASR

Hrošovského prestup do Belgicka je na spadnutie

O prestupe stredopoliara Patrika Hrošovského z Plzne do KRC Genk sa špekuluje už od polovice mája. Ako prvý s informáciou vyrukoval portál voetbalkrant.com. Po sérii rokovaní má slovenský reprezentant konečne bližšie k prestupu do tímu úradujúceho belgického majstra.

Funkcionári Genku sa už údajne pred niekoľkými dňami dohodli s hráčovým zástupcom na podmienkach kontraktu, pričom Hrošovský mal byť prestupu naklonený. V ceste mu stála Plzeň, ktorá požadovala, aby slovenský stredopoliar mužstvu ešte pomohol v letnom predkole Ligy majstrov. S tým však nesúhlasia predstavitelia Genku. Belgický klub sa po ôsmich rokoch radoval zo zisku ligového titulu, čím si zabezpečil priamu miestenku do skupinovej fázy Ligy majstrov. 

Transfer 27-ročného rodáka z Prievidze by mohol nabrať rýchlejší spád po tom, ako Viktoriáni v stredu dotiahli do svojho tímu Christián Herca. Talentovaný slovenský reprezentant do 21 rokov posledný rok a pol hosťoval z anglického Wolverhamptonu v Dunajskej Strede. S českým klubom sa dohodol na dvojročnom hosťovaní s následnou opciou na riadny prestup.

Patrik Hrošovský začínal s futbalom v rodnej Prievidzi, dva roky strávil v Trenčíne, odkiaľ už ako sedemnásťročný odišiel do Plzne. V roku 2011 debutoval v A-tíme a po hosťovaniach v Sokolove, Ústí nad Labem a v Znojme sa stal neodmysliteľnou súčasťou zostavy Viktorie Plzeň, za ktorú odohral 206 zápasov vo všetkých súťažiach, s bilanciou 13 gólov a 21 asistencií. V uplynulej sezóne nosil vo viacerých dueloch na ramene i kapitánsku pásku.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia