spravy.sk spravy.sk

Haraslín: Oslavy boli šialené. Derby v Poľsku je peklo, fanúšikovia po vás pľujú
zdroj: facebook/Lukáš Šulo Haraslín

Haraslín: Oslavy boli šialené. Derby v Poľsku je peklo, fanúšikovia po vás pľujú

Poľský klub Lechia Gdaňsk sa dlho držal na popredných miestach v poľskej Ekstraklase, do skupiny o titul vstúpil ako prvý tím tabuľky. V nadstavbe však zo siedmich zápasov prehral až štyri zápasy a klesol na tretiu priečku. Okrem ligového bronzu ale Dušan Kuciak a Lukáš Haraslín oslavovali aj zisk národného pohára.

Napriek zostúpeniu z líderských pozícií sa v meste oslavovalo, tretie miesto je vyrovnanie najlepšieho umiestnenia tímu od roku 1956, nikdy inokedy klub v najlepšej trojke ligy neskončil. „Prvá polovica sezóny bola výborná. Dobre sme hrali, mali aj výsledky a do konca roka sme boli lídrami ligy. Druhá polovica už tak vydarená nebola. Vyhrali sme síce pohár, ale boj o majstra sme nedotiahli do úspešného konca. Pokiaľ by som mal ale zobrať sezónu z globálu, myslím si, že bola z našej strany veľmi dobrá,“ zhodnotil krídelník Lukáš Haraslín.

Lechia sa druhýkrát v skoro 75-ročnej histórii predstaví v pohárovej Európe. Keď v roku 1983 získala jediný raz pohár, v kvalifikácii ju vyradil v prvom kole Juventus (0:7, 2:3). Tentoraz bude ako nenasadený tím v druhom kvalifikačnom kole Európskej ligy možno čeliť aj Spartaku, pokiaľ Trnava postúpi cez prvé kolo. Oslavy boli šialené. Ani neviem, čo by sa dialo, ak by sme vyhrali ligu. Pohár a tretie miesto bolo pre ľudí niečo výnimočné a pre nás, hráčov, takisto. Sezónu sme celú poctivo odmakali a úspech sme si zaslúžili,“ dodal mladý Slovák.

Lukáš Haraslín (Lechia Gdaňsk)
Zaujímavosťou je, že finále Európskej ligy UEFA sa odohrá práve na štadióne Lechie v Gdaňsku. Tá sa len druhýkrát v 75-ročnej histórii predstaví v pohárovej Európe. (foto: facebook/Lukáš Šulo Haraslín)

Ich najväčší rival Arka Gdyňa bola v aktuálnej sezóne na hrane vypadnutia. Po základnej skupine figurovala na zostupovej priečke, štyrmi víťazstvami a jednou remízou v nadstavbe sa o dva body vypadnutiu vyhla. „Úprimne, posledné zápasy to už nie je tak vyhrotené ako na začiatku, keď Gdyňa postúpila do Ekstraklasy. Fanúšikom zakazovali chodiť na štadióny, takže vonku boli na tribúnach len ich priaznivci, v Gdaňsku zase tí naši. Nemalo to možno takú atmosféru ako na začiatku, ale vždy, keď hráte u nich, cítite sa ako v pekle. Pľujú na vás, pokrikujú, nadávajú. Ale naučilo ma to za každých okolností koncentrovať sa len na to, čo sa deje na ihrisku,“ popísal Haraslín.

Po úspešnej sezóne sa dočkal od trénera Pavla Hapala pozvánky do seniorskej reprezentácie, pod ktorým hrával aj v dvadsaťjednotke. „Dozvedel som sa to až z nominácie, následne potom mi volal pán Brunegraf, blahoželala mi rodina i partnerka. Poznám veľa chalanov aj realizačný tím, cítim sa tu dobre,“ hovoril pred pondelňajším tréningom na mediálnom termíne. „Prvý cieľ v súvislosti s národným tímom som si splnil už len tým, že som sa doňho dostal. Druhým cieľom bude odohrať aspoň jednu minútu v najcennejšom drese,“ pokračoval rodák z Bratislavy.

Lukáš Haraslín (Slovan Bratislava)
Odchovanec Slovana sa do Poľska dostal cez legionárčenie v talianskej Parme. (foto: facebook/Lechia Gdaňsk)

Jedna z opôr mládežníckych reprezentácií Slovenska zabojuje o svoje miesto v piatkovom prípravnom zápase proti Jordánsku v Trnave. „Vôbec nepoznám ich mužstvo, nikdy som ich nevidel hrať, nepoznám ich kvality. Je však na mne, aby som odovzdal maximum v tréningoch a zápasoch, aby som sa popasoval so šancou. Tréneri nás určite dostatočne pripravia a rozanalyzujeme si ich,“ povedal a na margo neobľúbeného júnového termínu dodal: „V klube začíname prípravu už 13. júna, takže hlava sa ani nemala kedy prestaviť. Musela byť dobre nastavená doteraz, musí byť aj teraz a bude musieť aj potom,“ uzavrel s úsmevom Haraslín.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Poľsko - Ekstraklasa

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia