spravy.sk spravy.sk

Mak o oslavách titulu v Rusku: Vodka tiekla potokom, úplne som to nezvládal
zdroj: TASR

Mak o oslavách titulu v Rusku: Vodka tiekla potokom, úplne som to nezvládal

Róbert Mak má za sebou úspešnú sezónu, ktorú uzavrie reprezentačnými zápasmi proti Jordánsku a Azerbajdžanu. Slovenský futbalový stredopoliar v nedávno skončenej sezóne získal ligový titul v Rusku so Zenitom Petrohrad, čím obohatil svoju zbierku triumfov. Ako sám priznal pred tohtotýždňovým reprezentačným tréningom, stále si tieto pocity užíva.

"Boli to neskutočné oslavy. Treba ich zažiť a vychutnať si to s rodinou. Na štadióne to bolo neuveriteľné, všetko pred 65-tisíc ľuďmi. My sme si titul vychutnávali skoro tri týždne, lebo v takom čase sme ho už mali v predstihu. Každý víkend sa niečo dialo, preto sme si užívali naplno. Boli to krásne oslavy, veď si vďaka zaslúženému úspechu zahráme aj v Lige majstrov," povedal prítomným médiám vrátane webu ProFutbal.sk Mak. Ten sa už dávnejšie vyjadril, že na oslavy nikdy nezabudne. To ale nemusí byť pravda, keďže požil veľa tekutín, ktoré zabúdaniu napomáhajú. Pri opise osláv bol preto občas aj zdráhavý.

Oslavy ruského titulu si Róbert Mak poriadne vychutnal. foto: tasr/ap
Oslavy ruského titulu si Róbert Mak poriadne vychutnal. foto: tasr/ap

"Ak by sme išli do detailov, boli by sme tu veľmi dlho (smiech). Išlo o normálne oslavy, i keď poznáme Rusov, ako si ľúbia vypiť. Preto to aj pre mňa bolo veľmi ťažké a zaujímavé. Myslím si ale, že keď nám dávali pohár, uvedomil som si, že také oslavy aj treba. Bolo to pestré a popravde som ich veľmi nezvládal," priznal so svojím typickým humorom Mak a objasnil, prečo tomu tak bolo. "Vodka tiekla potokom a v Zenite máte ruských hráčov, ktorí dokážu vypiť oveľa viac. Taký Arťom Dziuba, ktorý má dva metre, s ním sa naozaj porovnávať nedá," dodal stále smerom k oslavám 28-ročný rodák z Bratislavy.

Priznal, že hoci vyhral aj grécku ligu s tímom PAOK Solún, tieto oslavy boli intenzívnejšie, hoci fanúšikovia neboli až tak divokí, ako na juhu Európy. V rámci pohárových súťaží sa Mak predstavil v uplynulej sezóne aj v Európskej lige, kde dal dva góly. Na budúci ročník sa však teší aj preto, že si zahrá o úroveň vyššie. "V EL sme hrali dobre a určite sme mali na viac, ako vypadnúť v osemfinále play-off s Villarrealom. Najväčší úspech pre klub je skupina Ligy majstrov a nesmierne sa na ňu teším. Asi na nás bude vyvíjaný veľký tlak, keďže sa tam dostaneme po dlhom čase, ale teraz to neriešim," pokračoval Mak.

Róberta Maka teraz opäť čakajú reprezentačné povinnosti. foto: tasr
Róberta Maka teraz opäť čakajú reprezentačné povinnosti. foto: tasr

Dovtedy ho čakajú spomenuté dva reprezentačné zápasy. Naplno sa chce ukázať už v prípravnom piatkovom dueli proti "veľkej neznámej" a následne aj v kvalifikačnej E-skupine. "Veľa o Jordánsku nevieme, je to ale priateľský zápas a šanca pre mnohých nových chalanov ukázať sa v reprezentácii pred ľuďmi. Máme určite dobrých mladých hráčov v aktuálnom výbere. Nasledujúci kvalifikačný zápas o postup na ME 2020 v utorok bude jeden z najťažších aj pre to, že tam bude 40 stupňov," hovorí Mak, pričom dopĺňa, že prostredie v Azerbajdžane z klubového pôsobenia pozná. "Raz som tam hral Európsku ligu, bolo to náročné. Proti takému mužstvu ako Azerbajdžan je vždy ťažké hrať. Proti Chorvátom totiž vyhrávali, hoci napokon prehrali 1:2, no budú ťažký súper. Určite pôjdu zo zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov. Musíme si to postrážiť a dať rýchly gól," prezrádza na záver Róbert Mak recept na zdolanie súpera.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia