spravy.sk spravy.sk

V FC Košice oslavujú postup. V tretej lige zvalcovali konkurenciu a prekonávali rekordy
zdroj: jäzva

V FC Košice oslavujú postup. V tretej lige zvalcovali konkurenciu a prekonávali rekordy

Takmer bez zaváhania a na prvý pohľad úplne jednoducho si futbalisti FC Košice vybojovali postup do druhej ligy. Hráči i tréneri víťaza III. ligy Východ sa však zhodujú, že ovládnuť regionálnu súťaž nebolo také jednoduché, ako sa zdá. Žlto-modrí vyhrali 24 z doterajších 25 zápasov, na čele tabuľky majú priepastný šestnásťbodový náskok a famózne skóre 87:8.

Hoci o víťazovi III. ligy Východ bolo rozhodnuté už skôr, až v sobotu si futbalisti FC Košice prevzali cennú trofej a potešili sa z nej spolu so svojimi priaznivcami. Podarilo sa im to tým najlepším možným spôsobom, po vysokom víťazstve 9:0 nad Veľkými Revištiami.

„Je to super pocit, zápas nám vyšiel na sto percent. Výsledok 9:0 je fantastický. Tento úspech je odrazom našej spoločnej práce. Všetko sa to začalo od ľudí, ktorí sa rozhodli dávať peniaze do futbalu, dali dokopy partiu chlapcov, Košičanov. Všetci držíme spolu a bojujeme jeden za druhého,“ neskrýval obrovskú radosť kapitán Timon Dobias. „Som rád, že sme súťaž vyhrali s takým obrovským náskokom, teší ma i predvedená hra počas celej sezóny. Chýbala mi možno ešte väčšia podpora od ľudí, pretože títo chlapci si to zaslúžia. Na druhej strane, ďakujem skalným, ktorí s nami boli nielen doma, ale i vonku,“ nechal sa počuť tréner Miroslav Sovič.

FC Košice - víťaz III. ligy Východ (27 obrázkov v galérii)

Pre FC Košice sa však ešte sezóna neskončila. Cez víkend majú zverenci trénera Soviča voľno, definitívnu bodku za úspešným ročníkom dajú až 15. júna, kedy v Čermeli privítajú Bardejovskú Novú Ves. V tomto zápase môžu Košičania prekonať ďalšie tri rekordy v III. lige Východ. 

Ak strelia ešte dva góly, budú ich mať na konte už 89. Doterajší rekord drží FK Čaňa (88 gólov). Ak zasa žlto-modrí neinkasujú viac ako dva góly, budú sa pýšiť najlepšou obranou v histórii III. ligy Východ. Týmto titulom sa doposiaľ hrdil Slavoj Trebišov, ktorý v sezóne 2016/2017 inkasoval iba 11 gólov. Ak favorizovaní Košičania vyhrajú, sezónu ukončia so 75 bodmi, pričom doterajší rekord drží FK Krásna zo sezóny 2015/2016 (74 bodov).

zdroj: youtube.com

„Keď už máme postup vo vrecku, pokúsime sa prekonať tieto rekordy. Verím, že aj vďaka tomu prilákame ešte viac ľudí. V druhej lige ich budeme potrebovať,“ uvedomuje si Dobias. Okrem spomenutých troch rekordov, ktoré budú chcieť Košičania v záverečnom kole prekonať, už dnes držia rekord, čo sa týka najlepšieho skóre, najlepšieho priemeru strelených gólov na zápas a najdlhšej víťaznej série.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia