spravy.sk spravy.sk

Slováci vystrieľali Karvinej záchranu. Straka: Faško má nohu len na opieranie, ale dal ňou gól
zdroj: facebook/MFK Karviná

Slováci vystrieľali Karvinej záchranu. Straka: Faško má nohu len na opieranie, ale dal ňou gól

Klub z Karvinej, ktorý na začiatku sezóny viedol slovenský tréner Norbert Hrnčár, sa zachránil v najvyššej súťaži. Podarilo sa to až v baráži, kde predposledný tím českej Fortuna ligy zviedol náročný dvojzápas proti Jihlave (2:1, 1:1). O rozhodujúci gól sa postaral Michal Faško, a to netradičnou nohou. „Michal má pravú nohu na opieranie, no práve ňou dal gól. Spadol nám veľký kameň zo srdca,” doberal si strelca tréner František Straka, bývalý kouč Slovana či Ružomberka, ktorý prevzal tím v marci.

K záchrane mužstva výraznou mierou prispeli aj Slováci. V prvom, domácom zápase prispel k víťazstvu 2:1 Dávid Guba jedným gólom a jednou asistenciou. Zatiaľčo on skóroval za posledných osem zápasov až v štyroch a je tretím najlepším strelcom mužstva, Faško zaznamenal v poslednom zápase sezóny svoj premiérový gól. „Asi som si ho nechával na posledný a najdôležitejší zápas,” pousmial sa Michal Faško vo videorozhovore pre klubový web.

Ako sám priznal, ani on nepredpokladal, že by svoj jediný zásah dosiahol pravou nohou. „Hlavne som chcel trafiť loptu, pretože pravačka nie je moja silná noha. Nakoniec som to trafil a zapadlo to do bránky. Po vyrovnaní na 1:1 sa hralo ešte približne dvadsať minút, boli to nervy, ale srdiečkom a všetkými možnými zbraňami sme to nakoniec vybojovali,” poznamenal bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska.

Kmeňový hráč švajčiarskeho Grasshoppersu Zürich si na jar pripísal jedenásť štartov, pričom len štyrikrát nastúpil v základnej zostave a raz bol vystriedaný hneď po polčase. „Som veľmi vďačný za tento moment, lebo ani pre mňa to nebol jednoduchý polrok. Som šťastný. Do Karvinej som prišiel aj preto, aby som jej pomohol udržať sa v lige. Vlastne som to do bodky naplnil, takže som naozaj veľmi rád,” dodal na záver Faško.

Dres Karvinej obliekali viacero Slovákov či bývalých hráčov slovenskej súťaže. V obrane pravidelne nastupovali Ján Krivák či Timotej Záhumenský, v strede poľa zase Martin Bukata. Na súpiske tiež nájdeme bývalého hráča Podbrezovej Lazara Djordjevića zo Srbska, exžilinčana Bojana Letića z Bosny a Hercegoviny či bývalého slovanistu Milana Rundiča zo Srbska.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia