spravy.sk spravy.sk

Trenčania odmietli hrať na novom štadióne 2. ligu, Corryn strelil najdôležitejší gól kariéry
zdroj: facebook.com/AS Trenčín

Trenčania odmietli hrať na novom štadióne 2. ligu, Corryn strelil najdôležitejší gól kariéry

Zbabranú sezónu zakončili Trenčania nakoniec oslavami. Síce iba záchrany v najvyššej súťaži, ale pre tím dvojnásobného majstra šlo po nevydarenom ročníku o najdôležitejšie okamihy za posledné roky. Ani v odvete baráže to s futbalistami AS nevyzeralo dobre, ale nakoniec sa rozdiel jednej súťaže medzi súpermi prejavil.

Keď v 26. minúte zvýšil stopér Martin Šulek po rohu zblízka na 2:0 pre Trenčín, baráž sa pre oba tímy začínala akoby odznova. „Tréner mi pred zápasom rozprával, aby som aj ja chodil na štandardky do šestnástky a niečo skúsil zakončiť. Po rohu sa ku mne šťastne odrazila lopta a ja som ju len dopratal do siete,“ prezradil autor druhého presného zásahu AS v zápase.

Vypadnutie si nepripúšťali


Trenčanov však zo sedla na koni rýchlo vyhodil už o dve minúty nato gól Lukáša Horvátha a zrazu boli Trenčania tam, kde pred začiatkom odvety. Na záchranu potrebovali streliť opäť dva góly. „Chvalabohu, že sme inkasovali ešte v prvom polčase a mali sme dostatok času na otočenie. V kabíne sme si hovorili, že sa nič nedeje a tak, ako sme dali prvé dva góly, môžeme streliť aj ďalšie dva. Už pred zápasom sme si nepripúšťali, že by sme mohli vypadnúť do druhej ligy. Nechceli sme hrať na novom štadióne nižšiu súťaž. Nabudili sme sa ako tím, aj zahraniční hráči pochopili, že situácia je vážna a nakoniec to dobre dopadlo. Sme radi, že sme Trenčín udržali v najvyššej súťaži,“ hovoril po zápase pre profutbal.sk mladý stopér tímu, ktorý nebol v celej sezóne kvôli rekonštrukcii domovského štadióne ani v jednom zápase skutočne domácim tímom.

Martin Šulek
Martin Šulek sa teší z presného zásahu (foto: facebook/AS Trenčín)

Umelka pomohla, dovolenku odloží

V poslednom dueli sezóny vymenili Trenčania prírodný myjavský trávnik za žilinský umelý a oplatilo sa. „Každý deň trénujeme na umelej tráve a sme na ňu viac zvyknutí ako na živú. Umelá tráva nám viac vyhovovala. V Poprade sme neodohrali dobrý zápas, odveta už bola z našej strany lepšia, určite aj vďaka povrchu,“ priznal Šulek, pre ktorého sa sezóna ešte neskončila.

Už zajtra začína so slovenskou dvadsaťjednotkou týždenný kemp, počas ktorého si v prípravných zápasoch zmerajú sokolíci sily s Arménskom a Českom. „Dovolenka zatiaľ neprichádza do úvahy. Po reprezentačnom zraze však budem mať ešte týždeň voľna, tak asi niekam vypadnem aspoň na pár dní a vypustím futbal úplne z hlavy,“ dodal mladý stopér AS.

Pre Trenčanov by záchrana v súťaži mohla byť určitým odrazom z dna do lepších časov. „Uvidíme, keď sa stretneme opäť v príprave pred novou sezónou, ako to všetko bude a aké budú ciele. Zhodnotíme si predošlú sezónu a od toho sa bude všetko odvíjať. Určite sa budeme chcieť, poučení z tejto sezóny, zlepšiť,“ skonštatoval 21-ročný obranca.

Milan Corryn
Milan Corryn (foto: facebook/AS Trenčín)

Dvojgólové striedania

Veľmi dôležitým faktorom pre výhru Trenčanov nad Popradom a záchranu v najvyššej súťaži, bola zmena v rozostavení, ktorú tréner Ivan Galád spravil v 63. minúte. Ľavého obrancu Skovajsu nahradil ofenzívnym Roguljičom a Trenčín hral iba na troch obrancov. V 71. minúte zariskoval Galád druhý raz, keď naraz poslal na trávnik za skúsených Ubbinka a Čatakoviča mladíkov Kvoceru a Corryna. Stávka na ofenzívu vyšla už o niekoľko minút, keď najskôr Roguljič strelil tretí gól a Corryn onedlho rozhodujúci štvrtý presný zásah Trenčanov. „Vedeli sme od utorkovej prehry, že to bude pre nás náročný zápas. Stále sme však verili, v každej šanci, ktorú sme mali, že sa môžeme zachrániť a nakoniec sa nám to aj podarilo,“ prezradil 20-ročný belgický stredopoliar Milan Corryn.

Pre odchovanca bruselského Anderlechtu to bol jeden z najdôležitejších gólov kariéry. „Určite je najdôležitejší, čo bolo aj vidno z toho, ako veľmi som sa z neho tešil. Po odchode z rezervy Anderlechtu na Slovensko to pre mňa nebolo jednoduché, ale Trenčín mi dal veľa a takéto zápasy ma posúvajú vpred. Trenčín je predsa len v najvyššej súťaži, je to klub, ktorý hral v Európe niekoľko sezón. Pre mňa bola táto sezóna veľkou školou a verím, že aj dobrým krokom do ďalšej kariéry,“ zakončil mladý Belgičan, ktorého radosť po góle spojenú s vyzlečením dresu ocenil rozhodca Pavlík žltou kartou.

zdroj: Futbalnet

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia