spravy.sk spravy.sk

Šesták nechce futbal ani vidieť, Dvorčák má toho plné zuby
zdroj: foto: FK Poprad

Šesták nechce futbal ani vidieť, Dvorčák má toho plné zuby

Približne štvrťhodina delila futbalistov Popradu od historického a vytúženého postupu do slovenskej najvyššej súťaže. Dva presné zásahy Trenčanov v rozpätí troch minút ich však dostali do kolien a z ťažkých úderov sa už v závere nedokázali spamätať. Druhý gól Poprad už nepridal, a tak ostáva naďalej druholigový.

Radosť hráčov Trenčína, smútok a sklamanie na strane Podtatrancov. Viacerí posedávali po záverečnom hvizde rozhodcu na žilinskom umelom trávniku a asi sami nechápali, čo sa im prihodilo. „Prehrali sme 1:4 a nepostúpili sme do Fortuna ligy. Nechce sa mi ani veriť tomu, čo sa stalo,“ boli prvé slová kanoniera Popradu Stanislava Šestáka. Bránili sme, Trenčín bol silnejší na lopte, rýchla umelá tráva im vyhovovala a pre nás to bolo ťažké. Dostať však tretí gól a vzápätí rýchlo štvrtý, to je úplne... Ani neviem, čo mám na to povedať,“ povzdychol si smutne najlepší strelec Popradu v práve skončenej sezóne.

Hecovali sa, ale nepomohlo to

Zlomovým momentom v zápase bol práve tretí inkasovaný Popradu v 78. minúte, keď ďalekonosná strela striedajúceho Roguljiča zapadla presne do ľavej šibenice brány hostí. Aj po ňom síce hostia ešte stále postupovali, ale ich dovtedy pozorná defenzíva po góle dostala trhliny a inkasovala aj štvrtý raz. „Určite to bol moment zápasu. My sme sa po prestávke a pred tretím gólom každých päť minút hecovali, že už len 25 minút, už len 20 minút, už len štvrťhodina nás delí od postupu. Dostali sme však hlúpy tretí gól. Po ňom sme sa síce nehrnuli dopredu, ale ostal voľný priestor za chrbtom našej obrany, prihrávka pred bránu zakončená gólom a už bolo ťažké otáčať výsledok,“ skonštatoval 36-ročný útočník.

Stanislav Šesták
Stanislav Šesták (foto: FK Poprad)

Happy end sa nekoná

Už počas sezóny sa bývalý slovenský reprezentant nechal počuť, že táto sezóna bude jeho poslednou profesionálnou. Po prehre v Žiline, v ktorej drese odohral tri a pol roka a tešil sa z ligového titulu, svoje rozhodnutie nezmenil. „Čo sa týka futbalu, tu na žilinskom štadióne to bol môj posledný zápas. Uvidíme, čo bude ďalej, či v klube ostanem a ako sa to všetko vyrieši. Odohrali sme krásnu sezónu s pokazeným koncom. Škoda, nie je to koniec ako z amerického filmu, happy end sa nekonal. Ostatní budú musieť na pľaci bojovať o postup v ďalších sezónach,“ prezradil obávaný strelec, ktorý sa chcel rozlúčiť s profesionálnou kariérou v zápase, ktorý by dopadol víťazstvom.

„Bol som nedávno pri tom, keď sa Laco Nagy lúčil s hokejovou kariérou. Tiež to nebola najkrajšia rozlúčka, keďže naši hokejisti nepostúpili do štvrťfinále. Asi to tak má byť, že ten, kto končí, si to na záver vyžerie. Nemám ani slov, ani chuť, jednoducho je to pre mňa koniec futbalu,“ potvrdil svoje rozhodnutie bývalý hráč Prešova, Slovana, Žiliny, Bochumu, Ankaragücu, Bursasporu, Ferencvárosu a teraz už aj Popradu.

Jedni spievajú, druhí smútia

Podtatranci sa však za uplynulú sezónu vôbec nemusia hanbiť. Práve naopak, Poprad ukázal, že budúcu sezónu by mohol patriť opäť k favoritom na postup do Fortuna ligy. „Uvidíme, čo bude ďalej a aká bude ďalšia sezóna. Myslím, že veľa ľuďom sme v tejto sezóne urobili radosť. Tým, ktorí nám fandili, ale aj tým, ktorí nám nefandili. Čo už. Dúfam, že nik dnes nezomrel, ani na tribúne, ani na ihrisku ani pred obrazovkou. Futbal je taký, pre jedného šťastný, ten si môže spievať, pre druhého smutný. Futbal teraz nechcem ani vidieť,“ dodal sklamane Stanislav Šesták a pobral sa do klubového autobusu.

Na Poprad bolo toho veľa

Napriek tomu, že to druholigový Poprad dotiahol v tejto sezóne až do baráže a v nej bol blízko k postupu do najvyššej súťaže, nie je jasné, čo bude v nasledujúcej sezóne pod Tatrami s futbalom. „Do Žiliny sme prišli vyhrať, nie taktizovať, alebo dostať výprask. Neviem, čo sa stalo v závere, ale nevyhrali sme, nepostúpili sme. Asi sme si to nezaslúžili, asi nie sme pripravení hrať najvyššiu ligu. Uvidíme, čo bude ďalej,“ povedal prezident FK Poprad Roman Dvorčák.

Roman Dvorčák a Michal Naď (foto: FK Poprad)
Roman Dvorčák a Michal Naď (foto: FK Poprad)

Napriek sklamaniu po záverečnom zápase hodnotí sezónu pozitívne. „Stiahli sme dvanásťbodový náskok Pohronia, ale ukázalo sa, že sezóna bola pre nás dlhá, aj napriek tomu, že máme široký káder. Bolo to vidno už v zápase s Petržalkou, aj teraz proti Trenčínu, že toho bolo na nás všetkých veľa. Budeme musieť rozmýšľať, ako to v budúcnosti urobiť inak, aby sme boli úspešnejší. Už o dva týždne začína príprava na nový ročník a uvidíme, čo nás v ňom čaká,“ prezradil prezident Podtatrancov.

Situácia na zaplakanie

Či bude mať Poprad opäť postupové ambície, to však povedať nevedel. Situácia v klube je totiž zvláštna. „Uvidíme, čo bude o dva týždne, vzhľadom k tomu, čo sa deje v Poprade. Uvidíme, či budem v Poprade ja. Už mám totiž plné zuby toho, aby ma každé tri mesiace niekto odvolával a riešil moje odvolanie. Je to naozaj situácia na zaplakanie. Musíme si spraviť poriadok v klube, vyriešiť problémy a potom budeme vedieť, aké budú naše ambície. Za štyri a pol roka sme dotiahli Poprad vo všetkých mládežníckych kategóriách do 1. ligy, čaká nás ešte baráž o postup žien do prvej ligy, muži nezvládli baráž o postup do 1. ligy. Pevne verím, že juniorka postúpi do 3. ligy a bude ju hrať. Uvidíme, čo bude ďalej,“ zakončil Dvorčák.

zdroj: Futbalnet

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia