spravy.sk spravy.sk

Tri najväčšie príbehy finále Ligy majstrov
zdroj: facebook, instagram

Tri najväčšie príbehy finále Ligy majstrov

Futbal píše množstvo príbehov na ihrisku i mimo neho. Krásne, smutné, veselé i bizarné. Finále Ligy majstrov nebolo výnimkou. Zoznámte sa s tromi najväčšími fanúšikovskými príbehmi, ktoré stoja za pozadím najprestížnejšieho súboja v klubovej sezóne.

KINSEY WOLANSKI

Najznámejšou postavou finále, ktorú mnohí označujú za postavu duelu, sa stala Kinsey Wolanski. Blonďatá kráska v čiernych plavkách sa postarala o jedno z mála vzrušení na hracej ploche, keď zoskočila z tribúny, unikla ochrankárovi a dostala sa až do stredu ihriska.

Podobné kúsky nie sú ničím novým ani originálnym, v poslednom čase sú ale na najvýznamnejších podujatiach málo videné skrz precíznu ochranu. Možno si však pamätáte muža, ktorý takto vybehol na ihrisko vo finále majstrovstiev sveta v roku 2014, ktoré sa hrali v Brazílii. 

Bol to zabávač a youtuber Vitaly Zdorovetskiy. Pokiaľ ste si už spojili jeho meno s nápisom na ženských plavkách (Vitaly Uncensored), ktoré mala na sebe Kinsey, ste na správnej stope. Kinsey je jeho snúbenicou a ako dokumentuje príbeh na jej sociálnej sieti, práve Vitaly ju o druhej ráno sprevádzal z väzenia na hotel blízko Madridu.

Kinsey mala pred finále 200-tisíc sledovateľov na Instagrame, po svojom výstupe jej narástol počet fanúšikov už cez dva a pol milióna. Vzniklo však veľa rovnakých profilov s jej menom a jej oficiálny sa aktuálne ani nedá vyhľadať. Zato YouTube profil jej partnera VitalyzdTv narástol podobným tempom na 10 miliónov odberateľov a teší sa popularite.

DAVE EVANS

Dave bol bežný futbalový nadšenec a s manželkou Liz už dávno rezervovali hotelovú izbu v Madride s vierou, že ich milovaný tím sa dostane do finále Ligy majstrov. Hoci sa The Reds naozaj prebojovali až na vrchol, ich smelé plány prekazila rakovina.

Od diagnózy dúfal Dave v jediné, aby sa finálového duelu aspoň dožil. Nádor mal dvanásť centimetrov, za osem týždňov sa zväčšil až trojnásobne. Chemoterapia iba predĺžila jeho život. Lekári mu tri týždne pred finále dávali dva týždne života. On však v bolestiach bojuje o každý deň navyše.

Manželský pár z Coventry sa len nedávno presťahoval na Nový Zéland a už musel zrušiť madridský výlet. Ak sa Dave chcel dožiť finále, musel nastúpiť na liečbu.

Pár dní pred finále mal Dave plno telefonátov. Ozvali sa mi bývalí hráči ako Stan Collymore, Jamie Carragher, Jamie Redknapp, Steve McMahon, John Aldridge a Ronnie Whelan, člen súčasného kádra James Milner i kouč Jürgen Klopp. „Počul som o tvojom príbehu, počul som, že si neuveriteľný bojovník. Môžem ti povedať, že cítime, že si tu s nami,“ odkázal mu Klopp hodinu predtým ako odletel so svojimi zverencami do Madridu.

„Je to neuveriteľné. Zobudila som sa o štvrtej ráno a našla množstvo správ. Keď som videla, že mi poslal správu Jamie Carragher, hneď som Davea zobudila. Nemohli sme tomu uveriť. Keď sme dostali správu od Jamesa Milnera, úplne nás to odpálilo. Pre nich to síce je päť minút života, ale pre Davea to znamená veľmi veľa. Láska, podpora a všetky reakcie nás pozdvihli,“ citovali britské médiá jeho manželku Liz.

Podľa posledných správ Dave stále žije, finále si pozrel s rodinou v nemocnici a zo zisku trofeje sa veľmi teší.

SIMON WILSON

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Madrid in The £40 Rolls 🔴

Príspevok, ktorý zdieľa Simon Wilson (@simonjwils),

Mladý fanúšik bol jedným zo šťastlivcov z radov držiteľov celosezónnych permanentiek na zápasy Liverpoolu, ktorým sa ušla šanca kúpiť si prednostne vstupenku na finále Ligy majstrov. Až keď minul svoje úspory na kúpu vstupenky, zistil, že do dejiska finále sa za pár eur nedostane. Letenka vyšla v prepočte na viac ako 900 eur. 

Nakoniec sa rozhodol pre dobrodružstvo. „Zavolal som svojmu bratovi Benovi, nech mi zistí cenu najlacnejšieho auta,“ popísal pre Liverpool Echo začiatok svojho plánu. Napokon na sociálnej sieti našiel Škodu Favorit GLXI za 40 libier (45 eur) a podstúpil so svojím bratom a dvomi kamarátmi cestu trvajúcu 22 hodín, ktorú zaznamenával aj na svojom portáli na YouTube.

Simon sa tak rozhodol bojkotovať predražené ponuky leteckých spoločností. Ktovie však, koľko partia zaplatila za benzín do zhruba 30-ročnej favoritky. Ako však z videa vychádza, napokon do Madridu šťastne dorazili. Uvidíme, ako sa im podarí vrátiť, autu už totiž chýbajú trúbky, ktoré chladia motor...

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia