spravy.sk spravy.sk

Sí señor, boli sme na finále Ligy majstrov
zdroj: Michal Šášky/Profutbal.sk

Sí señor, boli sme na finále Ligy majstrov

Vrchol klubovej sezóny 2018/2019 dosiahli Tottenham a Liverpool v prvý júnový deň. Hlavné mesto Španielska Madrid, dejisko tohto zápasu, sa na pár dní stalo anglickou kolóniou. Len deň pred duelom pristálo na dvoch madridských letiskách približne osemsto letov z Britských ostrovov. Portál ProFutbal.sk v hľadisku nechýbal a mapoval atmosféru najprestížnejšieho súboja na svete.

V Madride sme boli už od utorka a každý deň sledovali ako sa centrum rozrastá o ľudí vo futbalových dresoch, prevažne tých červených. Námestia sa pomaly napĺňali ľuďmi, deň pred súbojom sa pridali aj maskoti vo farbách oboch družstiev a pribúdali aj tí najoduševnenejší s dymovnicami či najkreatívnejší preoblečení za Jürgena Kloppa. Známe chorále sa niesli ulicami, ľudí napĺňali dobrou náladou a ak by sa kde-tu neobjavili nejakí zlodeji, ktorí vám strhli z krku šál, z pleca batoh či horšie - tesne pred vstupom na štadión lístok z ruky, dalo by sa hovoriť skoro o raji.

Dva také prípady sa stali zhruba meter od nás. Jeden britský fanúšik takmer prišiel o tašku len pár minút po východe z oficiálneho fanúšikovského obchodu na Plaza del Callao, duchaprítomnosť ho však zachránila pred stratou cenných suvenírov za niekoľko stoviek eur. Druhá, smutnejšia situácia nastala pár metrov pred vchodom na Wanda Metropolitano, kde sa odohral finálový duel. V spoločnosti nadšencov, ktorí núkali za jeden lístok aj päť či šesťtisíc eur, sa totiž našli aj akčnejší jedinci. Jeden z nich sa pretrel okolo dobre sa baviacich fanúšikov Liverpoolu, vytrhol jednému lístok z ruky a do sekundy utiekol. Okradnutý fanúšik pri naháňaní ešte spadol na schodoch. Ktovie, kde napokon legendárny večer pre svoj klub strávil...

Po námestiach sa pohybovali stovky ľudí, ktorí chceli odkúpiť lístky na finále

Brány štadióna sa otvorili tri hodiny pred začiatkom. Keďže sme sa chceli vyhnúť tlačenici, prišli sme v najskorší čas. Už vtedy to pred štadiónmi žilo, za päťeurové tretinkové pivo z plechovky sa stál predsalen dlhý rad a do hodiny sa vytvoril aj pri bránach na tribúny. Postupne sa však predsa 65-tisíc miest včas zaplnilo, aby si v úvodných dvoch minútach vychutnal to najlepšie, čo finále futbalovo ponúklo.

Hráči Liverpoolu vyzerali naštartovane, chceli nasadiť vysoké tempo zápasu aké je pre finále patričné. Avšak hneď jedna z prvých lôpt v šestnástke trafila ruku Sissoka a Mohamed Salah sa z penalty nemýlil. Odvtedy hrali The Reds umne s pozornou defenzívou, Sprus sa prezentovali dlhými prihrávkami na krídlo, ktoré málokedy našli svojho adresáta. Nebyť sporo odetej blondínky, ktorá v 18. minúte svojim šprintom do stredu ihriska predviedla akciu zápasu, vzrušenia by sa diváci nedočkali až do poslednej desaťminútovky, kedy hráči Tottenhamu aspoň párkrát zamestnali brankára Beckera či 87. minúty, kedy Origi definitívne spasil svojich spoluhráčov.

Následne nastali okamihy, ktoré ťažko vyjadriť slovami. Po záverečnom hvizde hlavného arbitra nabehli aj v tridsaťstupňovom Madride zimomriavky všetkým. Zo sektora fanúšikov The Reds sa ozýval jeden chorál za druhým, ohňostroj po zisku trofeje bolo vidieť aj mimo štadióna, „ušatý pohár” si postupne za ovácií publika zdvihol každý hráč Liverpoolu. A, na tretí raz, konečne aj Jürgen Klopp.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia