spravy.sk spravy.sk

Disciplinárka aj po sezóne aktívna, trojica fanúšikov DAC-u nesmie na štadión
zdroj: fcdac.sk

Disciplinárka aj po sezóne aktívna, trojica fanúšikov DAC-u nesmie na štadión

Hoci sa sezóna vo Fortuna lige i v II. lige skončila a na programe je už len odveta baráže medzi Trenčínom a Popradom, členovia disciplinárnej komisie majú plné ruky práce. V tradičnej úradnej správe, zverejnenej na stránke futbalsfz.sk, nájdeme menoslov potrestaných hráčov i klubov.

Viacero hráčov si na začiatku novej sezóny bude musieť odpykať trest za červené či žlté karty. Kvôli červenej karte si 1 súťažné stretnutie nezahrajú Matej Jakúbek (Dubnica) a Vladimír Kražel (Trebišov) a za vylúčenie po 2 žltých kartách Matej Moško (Žilina).

Nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie dostali po piatej žltej karte: Ivan Santiago Diaz (Žilina), Tomche Grozdanovski (Zlaté Moravce), Roberto Dias (Senica), Pavol Farkaš (Nitra), Peter Vojtovič (Trebišov), Lukáš Janič, Peter Sládek (Lipany), Dávid Gallovič (Poprad). Trest na jedno súťažné stretnutie dostal i kapitán Lokomotívy Košice Róbert Cicman za vulgárne výroky voči asistentovi rozhodcu v útrobách štadióna po zápase v Liptovskom Mikuláši.

Slovan fanúšikovia (Tehelné pole)
Viacero klubov musí vysvetľovať vulgárne pokriky fanúšikov a použitie pyrotechniky na štadiónoch (Ilustračné foto: Róbert Fritz)

Voči viacerým klubom disciplinárna komisia začala disciplinárne konanie a žiada ich o písomné stanovisko. Konkrétne MŠK Žilina za vulgárne pokriky fanúšikov počas stretnutia 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy proti Ružomberku, a taktiež MFK Ružomberok za vulgárne pokriky fanúšikov v tom istom stretnutí. ŠK Slovan Bratislava musí vysvetliť vulgárne pokriky a použitie pyrotechniky, a tiež umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky počas zápasu 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy proti Seredi. Za rovnaké prečiny sa musí do 4. júna zodpovedať i FC Spartak Trnava, ktorého priaznivci sa previnili v stretnutí 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy proti Trenčínu. Disciplinárne konanie bolo začaté i voči FK Inter Bratislava (použitie pyrotechniky a poškodenie zariadenia štadióna v sektore hostí počas zápasu v Lipanoch) a ŠK Odeva Lipany (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky v zápase proti Interu Bratislava). 

Disciplinárka ďalej vzala na vedomie stanovisko klubu DAC 1904 Dunajská Streda za použitie pyrotechniky a zobrazenie symbolu orlice vyobrazenej na transparente počas stretnutia 9. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy medzi Ružomberkom a DAC. Žlto-modrí dostali upozornenie a trojici osôb Ambrúsovi Tamásovi, Zátorimu Mariánovi a Szabóovi Danielovi bolo zakázané navštevovať futbalové stretnutia DAC 1904 Dunajská Streda do 31. decembra 2019. Taktiež len s upozornením vyviazol MFK Ružomberok za umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky v spomenutom stretnutí.

Naopak, pokutu vo výške 500 eur musí zaplatiť ŠK Slovan Bratislava za použitie pyrotechniky a oneskorené začatie stretnutia a nedostatočnú usporiadateľskú službu (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) pred a počas stretnutia 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Žilinou. Rovnakú sumu, za rovnaký priestupok, musí zaplatiť i DAC 1904 Dunajská Streda, ktorého fanúšikovia sa takto previnili v zápase 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy proti Seredi.

Skalica radosť
Druholigové kluby sa do súťaže musia prihlásiť do 15. júna. Trojica Skalica, Bardejov a Šamorín však ešte pred tým musí predložiť správu audítora o overení účtovnej závierky klubu za finančný rok 2018 (foto: MFK Skalica)

Oddelenie riadenia súťaží oznámilo, že futbalové kluby sa môžu do II. ligy 2019/2020 prihlasovať od 27. mája do polnoci 15. júna 2019, výhradne cez ISSF. Kluby MFK Skalica, FC ŠTK 1914 Šamorín a Partizán Bardejov sú poviné najprv predložiť správu audítora o overení účtovnej závierky klubu za finančný rok 2018. Žrebovacie čísla v II. lige budú klubom pridelené podľa konečného umiestnenia v súťažnom ročníku 2018/2019. Zmeny môžu byť vykonané len v odôvodnených prípadoch.

Futbalové kluby sa už môžu prihlasovať do súťaže Slovnaft Cup 2019/2020, výhradne cez ISSF, od 27. mája do polnoci 30. júna 2019. Pre kluby II. ligy je prihlásenie sa povinné, okrem B družstiev.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia