spravy.sk spravy.sk

Banská Bystrica napokon šiesta, súťažný poriadok sa upraví
zdroj: bbonline.sk

Banská Bystrica napokon šiesta, súťažný poriadok sa upraví

V stredu sme vás informovali o tom, že predstavitelia banskobystrickej Dukly sa obrátili na vedenie II. ligy s otázkou, na akej pozícii vôbec „vojaci“ dokončili sezónu. Keďže mali rovnaký počet bodov ako Komárno, no lepšie skóre, nevedeli, či im patrí piata alebo šiesta priečka.

Vedúci mužstva Ivan Šimko si prvotne myslel, že Banská Bystrica sa vďaka lepšiemu skóre (49:35 vs. 48:38) umiestnila na konečnom piatom mieste. Následne sa dozvedel informáciu, že rozhodujúcim faktorom sú vzájomné zápasy (2:2 doma; 0:0 v Komárne), čo by znamenalo prepad na šiestu priečku. Na oficiálnej stránke súťaže však Dukla svietila na piatej pozícii. Vedenie klubu sa preto obrátilo na oddelenie riadenia súťaží SFZ. Výsledkom je, že Banská Bystrica skončila na šiestom a KFC Komárno na piatom mieste. Upravená je už i oficiálna tabuľka, s dodatkom, že pri rovnosti bodov o konečnom poradí rozhodol lepší vzájomný zápas.

„Telefonovali mi viacerí zväzoví funkcionári, kontaktovali ma mailom, jeden tvrdil, že sme na piatom mieste, druhý, že na šiestom. Aj to je dôkazom toho, že článok 18 súťažného poriadku je trochu mätúci,“ povedal pre klubový web mfkdukla.sk Ivan Šimko, ktorý inicioval na SFZ celú vec prešetriť. Zväz sa touto otázkou zaoberal na štvrtkovom pracovnom stretnutí vo Vyhniach.

„Dukla Banská Bystrica skončila šiesta. Keď si článok 18 súťažného poriadku rozdelíme na drobné, je uvedené, že v tomto prípade rozhoduje vzájomný zápas. Od nového súťažného ročníka už bude súťažný poriadok upravený aj o túto vec, aby mužstvá v takomto prípade boli posudzované na základe dosiahnutého skóre,“ cituje banskobystrický web slová predsedu Komisie pre riadenie II. ligy Miroslava Richtárika.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia