spravy.sk spravy.sk

Skvelá sezóna nováčika. Banská Bystrica však nevie, či je piata alebo šiesta
zdroj: bbonline.sk

Skvelá sezóna nováčika. Banská Bystrica však nevie, či je piata alebo šiesta

Zo štvorice nováčikov v II. lige si traja z nich počínali suverénne. Lipany sa síce ocitli na dne tabuľky a boli prvým istým vypadávajúcim, no Petržalka, Dubnica a Banská Bystrica ukončili sezónu presne uprostred ligového pelotónu. Štyri dni po skončení ročníka majú príjemné starosti v banskobystrickej Dukle. V klube totiž nevedia, či sa umiestnili na konečnej piatej, alebo šiestej priečke.

V záverečnom 30. kole sezóny zverenci trénera Stanislava Vargu zdolali v Stropkove Tatran Prešov vysoko 4:1. Sezónu tak ukončili so 46 bodmi, rovnako ako KFC Komárno. V klube sa vďaka lepšiemu skŕe (49:35 vs. 48:38) radovali z konečného piateho miesta v tabuľke. No iba na chvíľu… 

„Ihneď po skončení stretnutia som prostredníctvom klubovej sociálnej siete informoval fanúšikov, že sme vyhrali 4:1, čo pre nás znamená konečné piate miesto. Po zdieľaní príspevku sa mi ozval kamarát, že podľa jeho názoru sme skončili na šiestom mieste, keďže s Komárnom máme horší vzájomný zápas (2:2 doma; 0:0 v Komárne, pozn.). Bol som si istý, že o poradí rozhoduje skóre a nie vzájomný zápas. Ten podľa môjho názoru rozhoduje len v prípade rovnosti bodov postupujúcich, respektíve zostupujúcich mužstiev,“ priblížil pre klubový web „vojakov“ vedúci mužstva Ivan Šimko.

zdroj: Facebook/MFK Dukla Banská Bystrica

Podľa Súťažného poriadku platí, že ak majú po skončení súťaže dve alebo viac družstiev rovnaký počet bodov, rozhodujú o poradí na určenie víťaza, postupujúceho družstva a zostupujúceho družstva a o konečnom umiestnení družstva kritériá v tomto poradí: vyšší počet bodov zo vzájomných stretnutí; gólový rozdiel zo vzájomných stretnutí; vyšší počet gólov strelených na ihrisku súpera vo vzájomných stretnutiach. „O tom, že je tam uvedené aj o konečnom umiestnení družstva som skutočne nemal vedomosť a je to pre mňa nepochopiteľný osobný nedostatok, keďže ja sám som delegátom konferencie SFZ a na konferenciách sú tieto zmeny prediskutované a hlasuje sa o nich,“ sebakriticky priznal Šimko.

Pár hodín po zápase sa v oficiálnej tabuľke, zverejnenej na portáli futbalnet.sk, nachádzala Dukla naozaj na šiestej priečke. Paradoxom je, že dnes je už piata. „Oslovil som oddelenie riadenia súťaží SFZ, aby mi definitívne potvrdili pozíciu, na akej sa klub umiestnil. Môjou otázkou a argumentmi som mierne zaskočil riadenie súťaží a nedokázali mi na sto percent odpovedať. Zajtra majú stretnutie vo Vyhniach, kde sa okrem iného budú venovať aj Súťažnému poriadku a tento náš dotaz takisto prerokujú. Budú nás informovať,“ priblížil jeden z čelných predstaviteľov Dukly, ktorému nie je jedno, na akej pozícii sa jeho klub nakoniec umiestnil: „Každé jedno miesto je dôležité, ak si to hráči vybojovali aj v rámci noriem, musia byť piati a podrobne to sledujú aj fanúšikovia. Aj oni si zaslúžia, aby bol ich klub čo najvyššie. Z pohľadu nezainteresovaného človeka to môže vyzerať ako zbytočnosť, no pre mňa je to dôležité.“


Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia